Zdraví

Dopřejte chodidlům zasloužený odpočinek v podobě lázně s esenciálními oleji

Dopřejte chodidlům zasloužený odpočinek v podobě lázně s esenciálními oleji
Napsal Barbora

Trápí vás bolestivé a unavené nohy? Toužíte po relaxaci a zklidnění? Připravte si pravidelně domácí lázeň pro unavené nohy, která zvláště v zimě zahřeje, ale také chodidla příjemně osvěží a dodá jim prohřátí a relaxaci. Vždyť naše chodidla jsou tím, co nám každodenně dovoluje pohyb. 

Osvěžující lázeň

Podle tohoto návodu připravíte přibližně 700 g směsi, což odpovídá přibližně 10-12 koupelím. Tato směs zabalená ve skleničce může sloužit jako hezký dárek, který navádí k relaxaci a odpočinku.

  • 1 1/4 šálky epsomské soli
  • ¼ šálku mořské soli
  • 1 1/4 lžíce sody
  • 8 kapek esenciálního oleje z máty peprný
  • 8 kapek pomerančového esenciálního oleje
  • 8 kapek esenciálního oleje z tea tree
  • 10 kapek extraktu z olivového listu

Připravte si větší nádobu, do které vsypete epsomskou sůl, mořskou sůl a sodu na pečení. Epsomská sůl je skvělým prostředkem proti bolesti a je bohatá na hořčík. Kromě toho, že pomůže při bolestech svalů, pomáhá s léčbou suché pokožky, která nás zvláště na chodidlech často trápí. Mořská sůl je skvělým zdrojem minerálů, které alkalizují a uvolňují tělo. Soda v této koupeli slouží jako uklidňující složka, která pomáhá odstraňovat bakterie.

Nyní přichází na řadu esenciální oleje. Esenciální olej z máty pomáhá osvěžení pokožky a na bolestivé svaly, které uvolňuje. Esenciální olej z tea tree poskytuje úlevu a pomáhá hojit drobné ranky, je antibakteriální a nohy čistí. Esenciální olej z pomerančů přidává osvěžující vůni a podporuje pokožkou obsahem vitamínu. Zlepšuje krevní oběh a předchází vzniku infekcí. A v neposlední řadě také extrakt z olivových listů, který je skvělou prevencí infekcí a pečuje o pokožku chodidel. To vše promíchejte a uchovávejte v uzavřené nádobě.

Používejte 1/4 šálku této směsi do teplé vody, záleží však také na množství vody, kterou si připravíte. Nohy namočte do vodní lázně, pusťte si svou oblíbenou hudbu a relaxujte. Poté je opláchněte vlažnou vodou, vysušte a nezapomeňte na péči v podobě hydratačního krému či přírodních olejů.

Dopřejte chodidlům zasloužený odpočinek v podobě lázně s esenciálními oleji

O autorovi

Barbora