Krása

Dopřejte své pleti úlevu a výživu v podobě hydratační masky

Dopřejte své pleti úlevu a výživu v podobě hydratační masky
Napsal Barbora

Během letních měsíců si vaše pleť zaslouží nejen pravidelný peeling, ale také masky, které ji vyživují, podporují regeneraci, hydratují a v neposlední řadě osvěží. Dopřejte své pleti hydratační masky a užívejte si znovuobnovené krásy vysušené pleti.

Tvorba vrásek

Pravdou je, že nadmíru vysušená pokožka je náchylnější na tvorbu vrásek. Klíčem k udržované pleti, která vypadá mladistvě, je bezesporu dostatečná hydratace těla a to vnitřní, ale i vnější. Pokud nebudete dbát na dostatečný pitný režim, zvláště přes léto, může se to podepsat i na vzhledu vaší pokožky. Zvláště ve stáří poté litujeme, že jsme své pleti nedopřáli více péče.

Hydratace v podobě masky

Vhodné je také v létě užívat hydratační krémy a pravidelně používat peeling, který vás zbaví odumřelých buněk a pleť rozzáří. Skvělou volbou v péči o pleť jsou pro vás i hydratační masky, ve kterých nechybí ingredience, které pečují o zdraví vaší pleti. Připravit si je můžete doma z běžně dostupných ingrediencí.

Osvěžující maska s okurkou

Okurka má skvělé hydratační vlastnosti a i proto bývá přidávána do pleťových a tělových krémů. Doma si můžete připravit hydratační masku tak, že nastrouháte okurku, vymačkáte z ní šťávu, kterou smícháte se zakysanou smetanou. Přidat můžete i jeden bílek. Zamíchejte a rovnoměrně naneste na obličej. Působit by měla maska 15-20 minut. Zbytek okurky můžete využít při přípravě například tzatziky a osvěžit tak tělo i zevnitř.

Dopřejte své pleti úlevu a výživu v podobě hydratační masky

Med a tvaroh

Léčivé účinky má na váš obličej med. Připravte si doma osvědčenou masku z medu a tvarohu. Podle potřeby je nařeďte trochou mléka a nanášejte na celý obličej. Masku nechte působit asi 30 minut a poté smyjte vlažnou vodou. Med a tvaroh je kombinace k nezaplacení, která pečuje o zdravý vzhled vaší pleti, vyživuje a udržuje pleť hydratovanou. Navíc zbytek masky můžete s chutí sníst.

O autorovi

Barbora