Sport

Rádi byste začali běhat? Neváhejte! Jaro je ideálním obdobím

Rádi byste začali běhat? Neváhejte! Jaro je ideálním obdobím
Napsal Barbora

Trápí vás přebytečná kila či špatná kondice? Hledáte ideální sport právě pro vás? Pokud nemáte problémy s pohybovým aparátem, např. bolesti kyčlí a kolen, zkuste běhání. Jaro je ideálním obdobím, kdy s tímto sportem začít. Neváhejte a pusťte se do toho!

Mám strach…

Bojíte se, že se brzy unavíte? Že už nebudete moci dál? Že vás lidi uvidí? Nemyslete na ostatní, vždyť všechno je jen na vás. Nikdo se na vás při běhu nedívá, i když máte takový pocit. A i kdyby ano, ať se dívá na cílevědomou ženu či muže, který se snaží udržovat své tělo zdravé. Třeba se stanete inspirací pro další osoby. Nenechte se ovlivnit strachem a leností. Zkuste s během pomalu. Nejdříve můžete běh prokládat chůzí či běhat jen kratší vzdálenosti. A až zvládnete více kilometrů, můžete je postupně přidávat. A když už nebudete moci, prostě zastavíte.

Rádi byste začali běhat? Neváhejte! Jaro je ideálním obdobím

Proč začít na jaře?

Začít s během na jaře je ideální. Venku se probouzí celá příroda a my toužíme po pobytu venku. S jarem přichází i tzv. jarní únava, která vzniká v důsledku změn přicházející s jarem. Místo lenošení na gauči a spíše sedavého způsobu života přecházíme do aktivnější části roku, která nás zmáhá. Běh může být skvělým způsobem, jak doplnit energii do organismu, vyhnout se jarní únavě a zároveň se kochat bující přírodou. Na jaře se také snažíme zbavit přebytečných kil, které jsme získali přes zimu. Běh je ideálním sportem podporující hubnutí celého těla, navíc vás udržuje v kondici a je prevencí obezity, vysokého krevního tlaku a vzniku cukrovky.

Co na sebe?

Na jaře je ještě stále chladno, zvláště pokud běháte ráno či večer. Nezapomínejte na funkční prádlo s delším rukávem, mikinu a lehčí bundu či vestu, dlouhé (oteplené) legíny, vyšší ponožky, kvalitní obuv, čelenku či čepici a nákrčník, který chrání před nachlazením.

O autorovi

Barbora