Móda Sport

Jak vybrat správnou sportovní podprsenku

Jak vybrat správnou sportovní podprsenku

Pokud sportujete, asi víte, že se špatnou sportovní podprsenkou je to stejné, jako s malými boty. Při sportu vás ani tak neomezuje velikost vašich prsou jako fakt, že každý skok bolí i se sebemenšími prsy. A asi také víte, že trh je dnes doslova přesycen produkty a sportovními potřebami nevyjímaje. Dnes se proto zaměříme na to, jaká podprsenka se hodí právě pro vás.

Podprsenka podle typu sportu

Pokud jste už projížděli sortiment podprsenek, zajisté jste si všimli, že každá podprsenka nabízí jinou podporu. Tu vybírejte podle toho, jaký druh sportu či fyzické aktivity vykonáváte. Pokud je vaší hlavní náplní jóga a turistika, vystačíte si s nízkou podporou. V případě, že rádi posilujete, či jezdíte na kole, vhodná bude podprsenka se střední podporou. Při běhu, karidu, kruhovém tréninku, skákání a tanci volte vysokou podporu.

Vykonáváte-li kombinaci sportů a nechcete investovat do více sportovních podprsenek, řiďte se podle té fyzické aktivity, která potřebuje nejvyšší podporu.

Jaký tvar a ramínka

Jestliže jsou vaše prsa malá, doporučuje se kompresní sportovní podprsenka. Jedná se o klasický střih sportovní podprsenky bez výztuže a kostic. Její hlavní funkce je ta, že pevně tlačí na prsa proti hrudníku. Při jakémkoliv skákání jsou tedy prsa ve stejné poloze a nedochází k bolestivému hýbání. U ramínek si můžete dovolit vše. Pokud preferujete klasický střih, zvolte s nastavitelnými ramínky. Sportovní podprsenky ale dnes vyrábějí i se zajímavými kříženými ramínky, proto nezůstávejte vždy u klasiky.

Druhým typem sportovních podprsenek jsou s jasně vymezenými a vyztuženými košíky. Zatímco první typ je střihem jako pevné tílko, tato podprsenka se více podobá klasickému vzhledu. Podprsenka s košíčky je vhodná pro ženy s větším poprsím. Těm se také doporučují spíše silná nastavitelná ramínka, oproti křížovým.

Při nákupu dbejte také na správné vyzkoušení. I když se to může zdát směšné, klidně si v kabince zaskákejte, abyste zjistili, zda bude podprsenka sloužit tak, jak by měla. A nebojte se investovat do kvalitního typu, ten vám totiž vydrží dlouhou řádku let.

O autorovi

Karla Líbalová