Krása Zdraví

Pleťový zázrak jménem růžová voda

Pleťový zázrak jménem růžová voda

Růžový olej, označován také jako růžová voda, je v posledních letech velmi oblíbeným přírodním pleťovým přípravkem. Mnozí tvrdí, že 100% čistý olej má zázračné účinky. Pleť je po ní vyživená, hydratovaná a snadno se zbavuje nedokonalostí. Pojďme tedy zjistit něco více o tomto pokladu z růží.

Co je růžová voda

Jak již název napovídá, hlavní surovinou, ze které se tato voda vyrábí, je růže. Růže je macerována (tedy louhována), nebo destilována na vodní páru. Vzniklá tekutina je příjemně aromatická, proto může být součástí i řady parfémů, či pleťových krémů.

Její používání je známé již ze 7. Století, kdy byla tato voda výsadou Persie. Po pádu Byzantské říše se ale její výroba přesunula do Evropy. Dnes je nejznámějším místem na výrobu růžové vody Bulharsko a Francie. V Bulharsku se vyrábí v Údolí růží, které leží asi 200 km od města Sofie.

Pleťový zázrak jménem růžová voda

Léčivé vlastnosti růžové vody

  1. Růžová voda bojuje proti akné, ekzémům a jiným kožním problémům.
  2. Dokáže zachovat rovnováhu pH vaší pokožky.
  3. Pomáhá s hydratací, revitalizací, zvlhčením a vyhlazením pleti.
  4. Podporuje léčbu jizev a jiného poranění.
  5. Působí chladivým pocitem.
  6. Má skvělé antibakteriální vlastnosti, které pomáhají tonizovat pleť.
  7. Její antioxidační vlastnosti posilují buňky a regenerují tkáně.
  8. Zlepšuje kvalitu vlasů. Vyživuje je a zvlhčuje.
  9. Léčí malé záněty ve vlasové pokožce a odstraňuje lupy způsobené plísňovou infekcí.
  10. Zamezuje stárnutí pleti. Vyhlazuje jemné linky a vrásky.

Jak růžovou vodu používat

U tohoto přírodního produktu je skvělé, že je jeho použití velmi variabilní. Pokud používat 100% výtažek z růže bez dalších přidaných látek, dá se použít na pročištění pleti, zafixování make-upu, nebo jako k osvěžení. Je ale skvělý i na odřeniny a spáleniny, či na rozčesávání vlasů. Také ho můžete přidat do jídla: do nápojů, lívanců, nebo muffinů.

Růžová voda je skvělým přírodním pomocníkem, který poskytne oporu každé ženě s jakýmkoliv problémem. Pokud jste ještě neměli tu čest, vyzkoušejte ji co nejdříve.

 

 

O autorovi

Karla Líbalová