Lifestyle

Vánoce se blíží – zorganizujte si přípravy

Vánoce se blíží – zorganizujte si přípravy

Týden do Vánoc a vy si myslíte, že se zblázníte? Hromada povinností, nedokoupených a nezabalených dárků se na vás valí a vy nemáte čas se ani zastavit a vychutnat si tu pravou atmosféru Vánoc? V klidu se posaďte a s naší pomocí si naplánujte dny tak, abyste všechno stihli a zároveň se u toho nestrhali.

Dárky

Pokud ještě nemáte, udělejte si seznam lidí a dárků, které máte a které potřebujete popřípadě koupit. Napište si také, co chcete dotyčné osobě koupit. Abyste se hned nemuseli vrhnout do davu nepříčetných nakupujících a nestrávili tím celé odpoledne, sedněte si k počítači a zjistěte, zda se dárky nedají objednat přes internet. Další možností je si otevřít e-shopy jednotlivých obchodů a jít do kamenné pobočky rovnou pro konkrétní věc, namísto dlouhého hledání.

Jakmile máte dárky pokoupené, můžete se pustit do balení. Ideální je si dárky spočítat a rozvrhnout si pár dárků na každý večer.

Nezapomeňte také, že je úplně zbytečné zahrnovat své okolí haldami dárků, Vánoce přeci nejsou jen o tom.

Vánoce se blíží – zorganizujte si přípravy

Užívejte si vánoční pohodu a zahoďte všechen stres za hlavu.

Úklid

Vánočnímu úklidu se bohužel nikdo nevyhne a stejně jako u balení dárků, je dobré si jednotlivé činnosti rozvrhnout do více dní. Jeden den se můžete vrhnout na úklid skříní v ložnici a koupelně, další den si vzít na starost úložné prostory v kuchyni a obývacím pokoji. Vyhoďte věci, které jsou rozbité, zbavte se věcí, které dlouho nepoužívejte (třeba udělají radost někomu jinému).

Následující den otřete prach v bytě, vyleštěte skla a zrcadla. Poslední den už jen vyluxujte, vytřete a převlíkněte postel do voňavého povlečení.

Cukroví

Pokud ještě nemáte napečeno cukroví, zkuste se zamyslet, jestli musíte péct haldy pochutin a zda se každoročně snědí. Upečte spíše méně druhů, ale více kousků. Poslední dobou je velmi oblíbené nepečené cukroví, zkuste ho a ušetřte čas.

Berte Vánoce spíše jako období, ve kterém byste měli odpočívat, navštěvovat se svými nejmilejšími a užít si to kouzlo, které vám tento svátek nabízí. Pečlivě si proto naplánujte veškeré aktivity a uvidíte, že vše půjde hned snadněji.

O autorovi

Karla Líbalová