Lifestyle

Jak být více spontánními?

Jak být více spontánními?
Napsal Barbora

Štve vás stereotyp, ve kterém jste se ocitli? Neustálý koloběh, který se dennodenně, měsíčně, ročně opakuje? Práce, nákup, děti, vaření, o víkendu na výlet a v pondělí zase zpátky. Nikdy nekončící koloběh povinností, který vás rychle vtáhne a vy zapomínáte na odpočinek, na opravdové zážitky a na čas jen pro sebe. Jak tuto skutečnost změnit?

Naučte se být spontánními

Kamarádka vás pozve na cvičení po práci, ale vy odmítnete, protože to původně nebylo ve vašem plánu, navíc si připadáte oplácané a nechcete se nikde vystavovat. Chyba. Co když jste se připravili o šanci potkat nové kamarádky, zhubnout nějaké to kilo a lépe se pozvat s vaší kolegyní? Někdy se vyhýbáme různým činnost, změnám a událostem jen proto, že máme strach. Je to hloupé, ale je to opravdu tak. A není nakonec strach jen projevem naší lenosti? Zkuste být více spontánními a dostat do vašeho života změnu.

Jak být více spontánními?

Nebojte se!

Strach může být tím, co stojí za stálým životním stereotypem. Bojíte se vykolejit, jelikož to sebou nese změnu a řešení nových výzev a postavení se různým problémům. Zkuste do svého života zařadit spontánnost. Vyjeďte si na neplánovaný výlet, jen tak si zajděte do kina či na dobré jídlo, udělejte si jeden den dovolenou a koukejte celý den na filmy. Že je to plýtvání časem? Vždyť čas, který máte, je jen váš a pokud ho chcete prožít celý den v kině či sezením u vody. Proč ne? Navíc spontánní rozhodnutí mohou do vašeho života přinést zážitky, o kterých se vám ani nezdálo. Pokud totiž zažijeme něco nenaplánovaného, pravděpodobně nás to překvapí a přinese to do našeho života změnu a s ní radost a jedinečné zážitky. Zkuste ve svém životě jednat alespoň občas spontánně, určitě to překvapí a potěší nejen vás samotné, ale i vaše blízké.

O autorovi

Barbora