Zdraví

Dbejte na pravidelný přísun vitamínu C ve vaší stravě! Budete krásná

Dbejte na pravidelný přísun vitamínu C ve vaší stravě! Budete krásná
Napsal Barbora

Nepostradatelný antioxidant, bez kterého bychom nemohli žít? Ano, řeč je o vitamínu C, které má mnoho příznivých vlivů na lidský organismus a podporuje stovky funkcí ve vašem těle. Jaký vliv má však na krásu? A jak jeho přísun zvýšit? Na to se podíváme v dnešním článku.

Vitamín C a krásná pleť

Vitamín C je základem vašeho zdraví. Jeho pravidelná konzumace zvyšuje vaše imunitní funkce a chrání tělo před vznikem zánětů. Proto má jeho konzumace vliv na na vaši krásnou pleť. Díky vitamínu C totiž hrozí menší riziko vzniku zánětlivých míst na vaší pokožce, navíc vás chrání před vznikem oparů. Kromě toho vitamín C podporuje celkovou regeneraci organismu a vaše pleť se díky němu snáze zahojí. Pokud je ve vaší stravě vitamín C pravidelně zastoupen, dochází také k udržení celkové vitality vašeho organismu a dobrá nálada by vás měla také častěji provázet.

Dbejte na pravidelný přísun vitamínu C ve vaší stravě! Budete krásná

Jak udržet dostatečný přísun vitamínu C?

Aby byl vitamín C ve vaší stravě opravdu dostatečně zastoupen, stačí si ohlídat pravidelnou konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny. Čím čerstvější, tím lepší, jelikož vitamín C je tzv. termolabilní. Při tepelné úpravě se postupně ztrácí. Dopřávejte si ve vaší stravě vitamín C pravidelně v jeho nejčerstvější podobě. Doporučujeme také loupat ovoce těsně před jeho konzumací, jelikož vysychávající plod také přichází o notnou dávku vitamínu C. Další možností je také přidat do stravy doplňky stravy, ale to se při těch všech přirozených možnostech, které v dnešní době máme, zdá být zbytečné.

Vyzkoušejte camu camu

Pokud však stále toužíte po zvýšení přísunu vitamínu C ve vaší stravě, vyzkoušejte přírodní cestu. Jednou z nich je použití prášku z camu camu. Camu je plod nízkého stromu rostoucího v Jižní Americe a je nesmírně bohatý na vitamín C. Obsahuje až 60 x více vitamínu C než pomeranč. Plody camu můžete konzumovat ve formě prášku, jelikož jinak se k nám prozatím nedostává. Stačí ho přidat do ranního smoothie.

Dbejte na pravidelný přísun vitamínu C ve vaší stravě! Budete krásná

O autorovi

Barbora