Krása Lifestyle

Zlozvyky, které stojí za předčasným stárnutím

Zlozvyky, které stojí za předčasným stárnutím
Napsal Barbora

Každý z nás asi tuší, že nezdravá strava, nedostatek pohybu a zlozvyky týkající se nadměrné spotřeby alkoholu či kouření cigaret, škodí zdraví. Kromě toho nadmíru zatěžují náš organismus a podporují jeho stárnutí. Jaké další méně známé zlozvyky mohou podporovat předčasné stárnutí?

Vytopené místnosti a sledování televize

Zlozvyk, který by vás možná hned nenapadl, ale jedná se o přemíru vytápění místností. Pokud hodně topíte a málo větráte, vysychá nejen sliznici ve vašem nose, ale také vaše pleť. Suchý vzduch podporuje vznik suché pokožky a vrásek. Pravidelně větrejte, snižte topení a dostatečně se hydratuje zevnitř i zvenčí. Problémem může být i to, že se často díváte na televizi. Místo sledování televize jděte na procházku nebo se protáhněte. Právě tyto činnosti prospějí vaší pleti více, než stálé sledování televize ve volném čase.

Káva a špatné nanášení krému

Zlozvykem, který ubližuje vaší pleti a napomáhá stárnutí, je nadměrné pití kávy. Káva dehydratuje organismus, odvádí vodu z těla, což se podepisuje i na vaší pleti. Snažte se pití kávy omezit či ji nahradit jinými nápoji, které povzbuzují. Zvolit můžete třeba matcha tea, vodu s citronem či čekankovou kávu, která však nepovzbuzuje. Problém může představovat i špatné nanášení krému. Začínáte u čela a končíte u brady? V tom případě zbytečně podporuje vznik vrásek, protože si taháte kůži dolů. Nanášejte si krém krouživými pohyby od brady až k čelu.

Zlozvyky, které stojí za předčasným stárnutím

Ochrana pleti s SPF

Krém s obsahem SPF byste měli používat nejen v létě, ale také během zimy, ve dnech, kdy svítí slunce. Ochrání vaši pleť před účinky slunečního záření a chrání ji před předčasným stárnutím. Zvolit můžete i make-up s SPF.

O autorovi

Barbora