Lifestyle

Zapomeňte na mindráky! Buďte spokojená se svým tělem

Zapomeňte na mindráky! Buďte spokojená se svým tělem
Napsal Barbora

Léto je obdobím, kdy vystavujeme doslova holou kůži nejvíce na odiv. Jezdíme k moři, navštěvujeme koupaliště a přes horké dny raději volíme sukni a kraťasy než kalhoty a mikinu. Během léta tak vystavujeme naše tělo očím všem. Trápí vás kila navíc? Nechce se vám chodit v sukni, protože se stydíte za své nohy? Raději budete doma, než abyste šla ven jen proto, že se nechcete odhalovat na pláži?

Vykašlete se na mindráky

Trápí-li vás některé nedostatky na vašem těle, můžete s nimi buďto začít něco dělat, pokud to jde, nebo se s nimi jednoduše smířit. Proč se celý život trápit tím, že mám nohy do X, silnější kotníky nebo větší pozadí? Vykašlete se na tělesné nedostatky a přijměte je za vlastní. Pokud na ně bude někdo poukazovat a smát se vám, pravděpodobně má dost svých problémů, které potřebuje nějak zakrýt, jak jinak než shozením druhého člověka. Přijměte sami sebe s odstátýma ušima, s dlouhými prsty, chlupatými zády apod. Jistě se vám uleví a váš život bude snazší.

Ostatní je také mají

Pomoci vám může také to, že i ostatní lidé mají velké množství nedostatků a z nich mindráky, které efektivně zakrývají. To, že je mají i ostatní neznamená, že se jim budete smát, ba naopak, přijměte je takové, jací jsou a dejte jim účinnou lekci přátelství, pochopení a přívětivého chování k ostatním.

Zapomeňte na mindráky! Buďte spokojená se svým tělem

Lekce sebelásky

Naučte se jednoduše mít rádi sami sebe, bude se vám i vašemu okolí snáze žít a váš život bude plnohodnotným. Kilo navíc vás již nerozhodí, protože když budete chtít, prostě ho shodíte. Jste to vy a nikdo jiný za vás váš život neprožije, nikdo jiný nebude chodit s vašima nohama do X. A byla by velká škoda je schovávat doma, když si můžete užít krásný život v sukni.

O autorovi

Barbora