Hubnutí

5 cviků, které vás dovedou k pevným hýždím

5 cviků, které vás dovedou k pevným hýždím
Napsal Barbora

Hýždě a stehna, problematické partie, které nedají ženám spát. Hubnutí těchto částí těla může být náročné. Pokud si však cvičení zaměřené právě na hýždě dopřejete každý den, můžete svou dosavadní postavu velmi změnit. Základem je samozřejmě pravidelné cvičení a úprava jídelníčku. Jaké cviky si tedy dopřávat každý den, abyste dosáhli vytoužených zpevněných hýždí?

Výpady vzad

Postavte se vzpřímeně, nohy od sebe. Ruce dejte v bok, jednou nohou udělejte krok dozadu a druhou pokrčte. Pokud se pohybujete vzad, nadechněte se, při vracení nohy zpět vydechněte. Výpady můžete dělat vzad i vpřed a oba tyto cviky mají skvělý účinek na posilování hýždí. Cvik opakujte 30 x na každou nohu a dopřejte si 3 série opakování.

Pravidelné kontrakce

Tzv. stisknutí hýždí můžete vlastně cvičit kdekoliv a kdekoliv ve stoje i při sezení. Postavte se vzpřímeně, zatáhněte břišní svaly a s výdechem přitiskněte půlky co nejvíce k sobě. Chvíli v kontrakci vydržte a poté sval uvolněte. Takto opakujte stáhnutí 100 x.

Zanožování

Dopřejte si také pravidelné zanožování, které můžete provádět ve stoje opřeni o zeď či na všech čtyřech. Opřete se dlaněmi o karimatku, ruce i nohy svírají pravý úhel. Jednu nohu buď natáhněte či pokrčte tak, aby chodidlem směřovala vzhůru. Pokrčená noha by měla svírat v koleni pravý úhel a s nohou kmitejte nahoru a lehce dolů. Opakujte cvik 15 x na každou nohu a dopřejte si 3 série. Cvičit můžete zanožení i ve stoje. Vzpřímeně si stoupněte, opřete se o zeď či židli nohu zanožujte co nejvíce a myslete přitom na posilovaný sval.

5 cviků, které vás dovedou k pevným hýždím

Dřepy

Osvědčeným cvikem pro posilování hýždí jsou bezesporu dřepy. Dbejte na to, abyste dřep dělali plynule a pomalu a ve spodní pozici zapojovali hýžďové svaly. Kolena by neměla přesahovat při dřepu špičky. Opakujte 20 x po 3 sériích, ale záleží i na vaší fyzické kondici, to platí u všech cviků

O autorovi

Barbora