Hubnutí

Je zelená káva opravdu pomocníkem v hubnutí?

Je zelená káva opravdu pomocníkem v hubnutí?
Napsal Barbora

Slyšeli jste již o zelené kávě? Stala se poměrně populární náhražkou za běžnou praženou kávu. Nejedná se o žádný nový druh kávy či speciální úpravu kávových zrn. Kávová zrna nejsou v případě zelené kávy nijak praženy, jinak se vskutku jedná o běžná zrna kávy typu arabica. Jaké účinky má zelená káva na váš organismus?

Zelená káva pro vaše zdraví

Naprosto běžně se setkáváme s kávovými zrny praženými, které si nameleme a připravujeme z nich tradiční kávu. Pokud se však zrna neopraží, zůstávají zelená a zanechávají si v sobě mnoho prospěšných látek pro vaše zdraví. Zelená káva totiž obsahuje fenolické sloučeniny, které se v průběhu pražení kávových zrn běžně zničí. Účinnou fenolickou sloučeninou je i kyselina chlorogenová. Ta umí účinně pomáhat štěpení škrobů na cukry a posiluje schopnost těla vstřebávat cukr ze škrobu. Díky tomu je schopna snížit kalorický příjem a podpořit spalování tuků. Pokud máte problémy se žlučníkem a žlučovými kameny, je pro vás zelená káva také vhodná, navíc je účinným bojovníkem proti celulitidě.

Pomocník v hubnutí

Díky výše zmíněným účinkům je zelená káva skvělým pomocníkem v hubnutí. Vliv na hubnutí má i v zelené kávě obsažený kofein, kterého obsahuje poměrně dost. Kofein je váš pomocník nejen v hubnutí, ale dodává energii a podporuje schopnosti soustředění. Látky obsažené v zelené kávě mají také vliv na snižování chuti k jídlu.

Je zelená káva opravdu pomocníkem v hubnutí?

Kupujte kvalitní zelenou kávu

Při výběru zelené kávy vsaďte na kvalitu, aby byly účinky opravdu takové, jaké by měly být. Dobré je kupovat zelenou kávu v bio kvalitě a vždy si přečtěte složení na obalu, abyste nekupovali něco, o co vůbec nemáte zájem. Klíčovou je pro vás hlavně informace o obsahu kyseliny chlorogenové, která bývá označována jako CGA 800. Zelenou kávu si poté připravte klasicky do šálku či s pomocí french pressu, zalijete horkou vodou a máte hotovo. Svou chutí připomíná zelená káva trochu čaj.

O autorovi

Barbora