Krása

Káva jako pomocník proti celulitidě a nateklým očím

Káva jako pomocník proti celulitidě a nateklým očím
Napsal Barbora

Káva je díky obsahu kofeinu skvělým životabudičem. Nejenže kvalitní káva potěší chuťové pohárky, ale může napomoci k vypnuté pleti. Kofein totiž umí podporovat metabolismus, napomáhá regeneraci buněk a má vliv i na elasticitu kůže. Objevte zázračné účinky, které káva skrývá pro vaši pleť.

Peeling z kávy

Pomocníkem v boji proti celulitidě se může stát kávový peeling. Díky hrubosti namletých zrnek kávy se zbavíte odumřelých kožních buněk a masáž kávovým peelingem podpoří funkce lymfatického systému. Kávový peeling na sebe váže toxiny a navíc podporuje vylučování vody z těla. Máte tedy dvě možnosti, koupit si kávový peeling již hotový nebo si ho připravit doma. Potřebovat budete namletá kávová zrna, třtinový cukr a kokosový olej. Tyto tři složky smícháte a budete s nimi masírovat problematické partie, především stehna a hýždě. Podpoříte prokrvení pokožky a preventivně se chráníte před vznikem celulitidy.

Pomoc na unavené oči

Jelikož má kofein silní antioxidační účinky a pomáhá k obnově buněk pomůže vám i na opuchlé a unavené oči. Má protizánětlivé účinky a podporuje elasticitu pokožky. Namočte si vatové tamponky do vlažné kávy a přiložte na unavená oteklá víčka. Stačí 10 minut a po opláchnutí uvidíte rozdíl.

Zábal na vlasy

Kofein je také skvělým na vaše vlasy, především  pokud se řadíte mezi tmavovlásky. Káva pomáhá obnovovat lesk a barvu vlasů. Použít můžete buď uvařenou kávu či lógr z kávy. Káva se po umytí vlasů vtírá do vlhkých vlasů. Nechává se 20 minut účinkovat a poté se smývá vodou. Přidat můžete ke kávě také med či olej, který podpoří zdravý vzhled vlasů a zabrání třepení konečků. Pozor při aplikaci kávy na vaše oblečení, velmi totiž barví.

O autorovi

Barbora