Krása

Jaké základní kosmetické přípravky a pomůcky by vám doma neměly chybět?

Jaké základní kosmetické přípravky a pomůcky by vám doma neměly chybět?
Napsal Barbora

Dnes najdete v drogériích a na internetu nepřebernou nabídku kosmetických produktů a pomůcek. Od řasenek, pudrů, kosmetických houbiček, shimmeringů, štětců atd. Co by ve vaší moderní kosmetické taštičce však nemělo chybět?

Kvalita je základ

Důležité je, abyste do své výbavy kupovaly kvalitní kosmetické produkty a výrobky. Zde platí, že se vám prvotní investice náležitě vrátí. I když na začátku zaplatíte za kvalitní make-up, pudr a řasenku poměrně vysokou částku, vydrží vám i několik měsíců a především jsou produkty šetrné pro vaši pleť. Volit můžete také výrobky, které jsou šetrné nejen k vaší pleti, ale i životnímu prostředí a kupovat tvz. vegan produkty, které nejsou netestované na zvířatech.

Základní vybavení

Ve vaší kosmetické taštičce by neměla chybět kvalitní řasenka a rtěnka, dále make-up, který nemusíte používat dennodenně, ale jen na významnější události, dále pudr, konturovací tužka či bronzer a rozjasňovač. Tyto produkty můžete různě kombinovat a střídat na základě požadavků na daný kosmetický look. Někdy vám postačí řasenka a trocha rtěnky, někdy budete potřebovat make-up, pudr, řasenku, konturovací tužku i rozjasňovač. Přidat do výbavy byste měli také tužku na obočí a sadu stínů,  která obsahuje šedou, černou, hnědou a jednu výraznější barvu. Hodit se vám může i báze pod make-up.

Důležité je rozzáření pleti

V dnešním kosmetickém světě hraje důležitou roli tzv. shimmeringování, rozzáření pleti s pomocí bronzerů, třpytek či tónovacích krémů. S jejich pomocí dochází k rozzáření pleti a dodávají mladiství vzhled. Vybrat si můžete rozzáření podle vašich nároků a požadavků ve formě krémů či pudrů.

Kvalitně zapracovaný make-up

Velmi důležité je také kvalitně zapracovat make-up s pomocí štětečků či houbiček. Dnes jich seženete nepřeberné množství druhů, materiálů a barev. Záleží jen na tom, co je ideální právě pro vás. Kvalitně zapracovaný make-up vydrží po celý den a večer po práci jej lehce obnovíte.

Jaké základní kosmetické přípravky a pomůcky by vám doma neměly chybět?

O autorovi

Barbora