Lifestyle

Naučte se mít ráda sebe samu

Naučte se mít ráda sebe samu
Napsal Barbora

Pochybujete někdy o sobě? Nechce se vám na ples, protože si nepřipadáte hezká? Bojíte se jít na schůzku, protože si nevěříte, že byste mohla někoho zajímat? Přestaňte být nespokojená sama se sebou a naučte se mít ráda, přijmout se a život řádně prožít. V pozdějším věku byste promarněných chvil mohla nepříjemně litovat. 

Podceňování

Dnešní společnost je typická životem na sociálních sítích, prezentováním své osobnosti a vlastního života. Jelikož na sociálních sítích vidíme fotografie samých krásných a šťastných lidí, není divu, že si připadáme méněcennými a podceňujeme se. Proč však máme tendence se s takovými lidmi srovnávat? Vždyť fotografie neukazuje vše, co se za ní skrývá. Naučte se jednoduše nesrovnávat, myslete na to, že život, který žijete je váš a ostatní si žijí svůj vlastní život, ať se už navenek tváří šťastně opravdu či jen fingovaně.

Ztráta sebedůvěry

Ať už u vás došlo ke ztráty sebedůvěry z jakéhokoliv důvodu, myslete na to, že máte jen jeden život. Nadbytečné kilo, pupínek na obličeji, suché vlasy, no a co? To všechno jsme my, to všechno je lidské a nezbývá nám, než přijmout samu sebe se všemi nedokonalostmi, se všemi chybami, které jsme provedli, s naší urážlivostí a panovačností, jsme to my. Naučte se mít rády a užívejte si život každý den. Nikoho nezajímá, že jste přibrali a i kdyby ano, ať zajímá, ale stále je to váš život a vy si ho řídíte.

Naučte se mít ráda sebe samu

Buďte pozitivní

Naučte se pozitivnímu přístupu k životu, že vždy všechno není tak hrozné, jak se zdá. Vždyť jste pořád tady na světě, máte příležitost běhat, dýchat, nakupovat, uklízet, plánovat, tvořit a žít. To někteří z nás  nemohou, ani nikdy nemohli. Nechte ostatní, ať žárlí, ať o vás mluví a vy si žijte svůj život, ve kterém jste vy sami sebou. Milovat vás stejně budou ty osoby, které vás znají nejlépe i se všemi nedostatky.

O autorovi

Barbora