Hubnutí

Jaké potraviny účinně podporují hubnutí?

Jaké potraviny účinně podporují hubnutí?
Napsal Barbora

Jste v procesu hubnutí a hledáte ingredience, kterými byste doplnili váš jídelníček, abyste hubnutí ještě více podpořili? Ideální je zvolit potraviny, které podporují metabolismus, nastartují ho, a vám půjde hubnutí lépe. Jaké potraviny a koření zařadit do jídelníčku, abyste podpořili hubnutí?

Chilli na prvním místě

Chilli je snadno dostupné koření, které si můžete přidat do řady jídel. Pokud nemáte rádi pálivé, upřednostněte jiná jídla, která obsahují níže zmíněné koření. Chilli je skvělým startovačem metabolismu a účinně zahřeje váš organismus, čímž podporuje spalování tuků. Přidejte chilli do svých pokrmů, někdy si trochu můžete přidat i do smoothie. Na účinný boj s celulitidou se dokonce vyrábí mastě s obsahem chilli.

Zázvor, citron

Ve vašich pokrmech nezapomínejte ani na zázvor, který má podobné účinky jako chilli. Zázvor se skvěle hodí do asijských pokrmů, které jsou lehké, snadno a rychle se připravují a jsou plné zeleniny. Pokud chcete zhubnout, nezapomeňte ani na citron, který nemusíte přidávat jen do salátu, ale i do dalších pokrmů jako zpestření chuti.

Mrkev pravidelně

Tuto pro nás naprosto běžnou zeleninu byste měli do jídelníčku také zařadit. Je skvělým zdrojem vlákniny a urychluje trávení, čímž podporuje vaše hubnutí. Je ideální jako večerní zobání k televizi. Nakrájejte si mrkev, kterou doplníte o jogurtový dip či hummus.

Jaké potraviny účinně podporují hubnutí?

Nezapomeňte na skořici

Skořice podporuje metabolismus a podporuje hubnutí. Zvláště v zimě si ji rádi dopřáváme, jelikož zahřívá celý organismus. Dopřejte si skořici do vašeho ranního smoothie, vločkové kaše či jogurtu.

Ovesné vločky

Ovesná kaše s rostlinným mlékem a skořicí je ideální snídaní, jelikož skvěle zasytí na celé dopoledne a pomůže vám účinně zhubnout. Doslazovat můžete ovesnou kaši trochou medu, stévií či rostlinným sirupem.

Křen

I když křen příliš často do pokrmů nepřidáváme, je vhodným jako podpora spalování tuků. Podporuje vylučování škodlivin z těle a čistí organismus. Přidat ho můžete do salátu či z něj připravit zeleninovou pomazánku.

O autorovi

Barbora