Krása Zdraví

Návod: Domácí sprchový gel s pomerančovým esenciálním olejem

Návod: Domácí sprchový gel s pomerančovým esenciálním olejem
Napsal Barbora

Výroba domácí kosmetiky se stala velkým hitem. Má to své dobré důvody, nejenže přesně víte, co vaše domácí kosmetika obsahuje, ale můžete si ji namíchat podle svého gusta. Místo esenciálního oleje z pomerančů můžete použít levandulový esenciální olej, meduňkový či citronový. Potřebné ingredience seženete ve specializovaných obchodech, ale také na internetu. Jedná se o složky, které se pro výrobu domácí kosmetiky běžně používají.

Proč používat doma vyrobenou kosmetiku?

Pokud si budete vyrábět kosmetiku doma, šetříte tím nejen svou pleť, ale také životní prostředí. Snížíte totiž dopady na životní prostředí při výrobě konvenční kosmetiky. Navíc si vyrobíte produkt, který obsahuje jen to, co chcete, v takové kvalitě, jakou jste si při nákupu vybrali. Používat můžete bio ingredience a namíchat si kosmetiku podle svého gusta. Přidávat můžete různé esenciální oleje a další přísady, které jsou vhodné zrovna pro vaši pokožku. Nenechte se zmást tím, že zmíněné ingredience neznáte. Všechny použité látky se dají sehnat ve specializovaných obchodech či na internetu. Vybírejte si kvalitní ingredience, které budou šetrné k vaší pokožce. Sprchové gely jsou šetrnější k vaší pokožce než například mýdlo v bio kvalitě, jelikož obsahují řadu olejů, které vaši pleť vyživují.

Ingredience

  • 2 lžíce bambuckého másla
  • 1 lžíce jojobového oleje
  • 1 lžíce mandlového oleje
  • 1 lžička kokosového oleje
  • 1/4 hrnku kastilského mýdla
  • 1 lžíce rostlinného glycerinu
  • 1 lžička xantanové gumy
  • 1/4 hrnku teplé destilované vody
  • 12 kapek esenciálního oleje z pomerančů

Připravte si malý kastrůlek, ve kterém pomalu roztavte bambucké  máslo na velmi nízké teplotě. Přidejte jojobový, mandlový, kokosový olej a pořádně je promíchejte. Nalijte rozmíchané oleje do misky, která vydrží vyšší teplotu. Přidejte do olejů xantanovou gumu a počkejte 1-2 minuty. Poté přidejte kastilské mýdlo, zamíchejte, přidejte glycerin a nakonec esenciální olej, znovu promíchejte. Nyní by měla být směs krémově hustá. Přelijte ji do připraveného dávkovače. Spotřebujte nejlépe do jednoho měsíce.

Návod: Domácí sprchový gel s pomerančovým esenciálním olejem

O autorovi

Barbora