Lifestyle Sport

Flamenco nebo salsa? S tancem lze začít i po 30

Flamenco nebo salsa? S tancem lze začít i po 30

Pokud si myslíte, že tanec je omezený věkem, mýlíte se. Stačí jen najít ten správný druh tance, se kterým se nemusíte bát začít i ve 40 letech. Dnes bude řeč o dvou tanečních stylech, které se řadí mezi latinsko-americké tance a těší se v dnešní době velké oblibě. Představujeme vám salsu a flamenco. 

Flamenco – tanec cikánů

Flamenco je tanec pocházející z jihu Španělska, jehož kořeny sahají až do 15. století. Jak z nadpisu vypovídá, vznikl v komunitě cikánů, kteří na jih Španělska doputovali přes Pákistán a Egypt. Ve flamencu tedy můžete pocítit španělskou, indickou, židovskou, ale i arabskou kulturu.

Jelikož má tento tanec za sebou již dlouhou historii, vymezil se do mnoho větví. V principu jsou ale všechny stejné. Tance se vyznačuje především dramatičností a sofistikovaností. Typické jsou pro něj podupy, plynulé a ladné pohyby paží a prstů. Častým doplňkem bývají kastaněty, vějíře a hedvábné šátky. Jedinou nutností jsou správné boty, které k flamencu prostě patří. Flamenco tančí jednotlivec, nikoliv pár.

Flamenco nebo salsa? S tancem lze začít i po 30

Salsa

Salsa je v dnešní době asi nejoblíbenějším tancem pocházející z Kuby. V tomto případě se jedná o párový tanec, jehož prvky vycházejí z mamby. Tančit se může ve všech směrech, klidně i na místě. Většinou muž vede partnerku, ovšem tančit v páru není nutné. Každý může tančit sám, popřípadě spolu mohou tančit dvě ženy.

U salsy nejsou kroky tak důležité, jako samotný pohyb těla se vzpřímenou hlavou a rameny. Pokud se rozhodnete navštívit hodinu, je důležité se cítit pohodlně. Oblékněte se proto do volného trika a kalhot. Obuv by měla být hlavně měkká. Vhodné jsou měkké mokasíny, sálové tenisky či boty na podpatku.

Tance se nemusíte bát v žádné věku. Záleží jen na vás, který si vyberete. Bude to salsa nebo flamenco?

O autorovi

Karla Líbalová