Krása

Buďte krásná i na podzim díky domácím maskám

Buďte krásná i na podzim díky domácím maskám

Asi každá z nás má občas pocit, že je vaše pleť zašedlá, moc suchá, či mastná a potřebovala by něco, díky čemu by byla zase krásná. My vám dnes přinášíme pár receptů na domácí masky, které vaši pleť rozzáří, vyčistí a vyhladí. Budou vám stačit jednoduché ingredience, které má doma skoro každý.

S kvasnicemi proti akné

Na první masku budeme potřebovat jednu kostku droždí, které rozmělníme a rozmícháme ve vodě. Směs nechte chvíli odstát, aby se ingredience dobře propojily. Masku naneseme na postižená místa a necháme působit asi patnáct minut. U citlivé pleti postačí jen pět až deset minut. Nakonec masku dobře opláchněte, pleť vyčistěte a namažte výživným krémem.

Droždí má úžasné čistící a detoxikační účinky. Dokáže léčit záněty, zanícené pupínky a pleť je díky němu hladká a krásná.

Buďte krásná i na podzim díky domácím maskám

Okurky na mastnou i suchou pleť

V další masce využijeme salátovou okurku, kterou nastrouháme na jemno a necháme ji vypustit šťávu. Okurku smícháme s několika lžícemi bílého jogurtu, nebo tvarohu a přidáme pár kapek citrónové šťávy. Konzistence masky by měla být hustší. Masku naneseme na pleť a necháme zaschnout. Nakonec pleť omyjeme a vyčistíme.

Okurka má dobré hydratační účinky. Pleť také vyčistí, osvěží a zanechá velmi jemnou. Rozloučit se můžete i s rozšířenými póry.

Žádné vrásky s banánem

Poslední maska je skvělá pro zralou pleť s vráskami. Na masku budete potřebovat 1 banán, 1 lžičku medu, 1 lžičku jogurtu, 1 žloutek a 1 lžičku extra panenského kokosového oleje. Všechny ingredience smíchejte do husté pasty. Vzniklou směs naneste rovnoměrně na obličej a krk. Nechte působit alespoň 20 – 30 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. V závěru pleť vyčistěte a naneste výživný krém.

Olej s banánem a žloutkem redukují vrásky a vyhlazují pleť. Med má antibakteriální a protizánětlivé účinky, díky kterým bude vaše pleť čistá a hebká. Jogurt nepotlačí jen vrásky, ale i pročistí pleť.

Tyto tři masky jsou lepší variantou, než masky z drogérií. Obsahují pouze přírodní ingredience, tudíž se nemusíte bát vedlejších účinků.

O autorovi

Karla Líbalová