Krása

10 zásad správného „flirtování“ se sluncem

10 zásad správného „flirtování“ se sluncem
Napsal admin

10 zásad správného „flirtování“ se sluncem

  1. Hydratuje svoji pokožku. Pijte hodně neslazených tekutin. Vyhýbejte se však alkoholu a kofeinu – teda látkám, které můžou organismus nežádoucně dehydrovat a tak vysušovat pokožku.
  2. Svoji přípravu na slunění začněte několik dní předem pravidelnou suchou masáží pokožky ráno a večer, například masážním kartáčem nebo rukavicí.
  3. Součástí přípravy je i tělový peeling. Odumřelé částečky pokožky odstraníme některým ze speciálních kosmetických přípravků. Drsné částečky, které peelingové přípravky obsahují, pokožku vyhladí a umožní její rovnoměrné opalování. Po peelingu pokožku ošetříme výživným nebo hydratačním přípravkem. Pozor! Peeling nepatří na čerstvě opálenou pokožku. Především ne v případě, že jste to s opalováním přehnali, a jste celý spálený.
  4. Ve vodě je odraz slunečních paprsků asi 5procentný, ale na písku až 17 %. Při opalování třeba počítat i s tím, že melanocyty, které pohlcují škodlivé sluneční paprsky, snižují svůj počet o 10 až 20 % za každých 10 let života. Čili s přibývajícími léty pokožka hnědne pomaleji a zvyšuje se riziko jejího spálení, ne naopak.
  5. Přípravek označený jako Water Resistant vydrží na těle ve vodě asi 40 minut, s označením Waterproof až 80 minut. Běžné ochranné opalovací přípravky bez tohoto označení nanášíme na tělo po každé koupeli nebo sprše.
  6. Na spálenou pokožku můžete jako první pomoc použít chladivou kyselou smetanu nebo bílý jogurt a samozřejmě kosmetické přípravky označené jako After/Apres/Sun. Uškodit nemůže ani tabletka acylpyrínu, která nejen utišuje neodbytnou bolest, ale současně díky svým protizánětlivým vlastnostem redukuje otékání spáleného místa na minimum.
  7. Účinnost ochranního filtru je daná jeho hodnotou. Například číslo 5 znamená, že můžete bez obav zůstat na slunci 50 minut. Ale pozor – dvojnásobní ochranu získáte jenom vyšším ochranním faktorem, ne dvojnásobní vrstvou přípravku. Opakovaná aplikace jenom obnovuje původní hodnotu, nic více. Přípravky s vysokým ochranním faktorem používáme na začátku léta, dokud pokožka ještě není připravena na sebeochranu. A koncem léta, když je sluncem vysušená, dehydrovaná, a teda i zranitelnější.
  8. Horké slunce se nejhůře podepíše na vašich vlasech. Infračervené paprsky, vítr, chlor a slaná voda jim ubírají na vlhkosti, vysušují je a negativně ovlivňují jejich lámavost. Proto na ně v létě nezapomínejte a věnujte jim dostatečnou péči.
  9. Nehybné opalování se na slunci je už minulostí. Proto – rychle na nohy! Vždyť slunečná koupel je tou nejlepší kyslíkovou terapii. Po ošetření pokožky vhodným ochranným přípravkem nezapomeňte na míč, badmintonové rakety či jiné hry. Soukromé fitness v přírodě si každý z nás při troše šikovnosti, ale s dostatkem fantazie, může zařídit bez jakýchkoliv problémů i sám.
  10. Brýle už nejsou módní záležitostí. V létě jsou nezbytností. Ideální by bylo, kdybychom jste v nich dokázali plavat a vůbec – mít je při pobytu na slunci neustále na očích. V našich zeměpisných šířkách postačuje 65procentní tónování. Při moři by měl filtr absorbovat alespoň 85 % UV záření. I když si budete oči chránit brýlemi, nezapomínejte na ošetřování citlivé oční partie vhodným přípravkem. V létě jsou to především příjemné, chladivé gely, protože obsahují minimum tuku, ale pleť důkladně hydratují.

O autorovi

admin