Krása

3 kroky pro krásnou a hydratovanou pleť

3 kroky pro krásnou a hydratovanou pleť
Napsal admin

4Trápí vás pnutí, svědění, zarudlá místa nebo šupinatá kůže? Nejspíš je vaše pleť suchá a citlivá. Proto s ní zacházejte opatrně a dopřejte jí správnou péči, kterou potřebuje.

Co změnit, aby vaše pleť byla krásná a hydratovaná?

1. Dejte pokožce, co jí chutná.

Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. I vaše pleť potřebuje správnou výživu a potřebné vitamíny a minerály.

Jedna z prvních věcí, které je potřeba napravit je strava. Suchou kůži může způsobovat například nedostatek nenasycených mastných kyselin, proto zvolte potraviny, které mají dostatek těchto zdravých tuků, jako například ořechy, rostlinné oleje, ryby nebo dokonce avokádo.

Naopak nepřítelem pro vaši pleť je alkohol, sůl, konzervované pokrmy anebo také cukr, který působí negativně na tvorbu kolagenu.

V neposlední řadě, je důležitý také pitný režim. Doporučené množství je alespoň 2 litry denně u žen, u můžu minimálně 3 litry.

2. Pleť jako v bavlnce

Suchá a velmi suchá pokožka vyžaduje pravidelnou, správnou a hlavně jemnou péči.

Základem je správné a šetrné čištění pleti a to před líčením a samozřejmě i po něm. Zapomeňte na vodu! Ta Vaši pokožku příliš vysušuje. Zvolte raději micelární vodu, která pleť jemně, ale důkladně vyčistí.

Pleť je důležité hydratovat nejen zevnitř, pitím dostatečného množství tekutin, ale také zvenčí. Pro suchou a citlivou pokožku není vhodné používat produkty, které jsou parfémované, nebo obsahují alkohol.

Při výběru sáhněte raději po neparfémovaných krémech, které obsahují glycerin.

3. Také vaše tělo si žádá správnou péči

Neustále hovoříme o péči o pleť, ale také pokožka na vašem těle může trpět a být vysušená.

Může to znít paradoxně, ale voda, která je skvělá pro hydrataci našeho těla zevnitř, zvenčí pokožce příliš nesvědčí. Je tedy důležité již při koupání používat raději sprchové oleje namísto klasických mýdel nebo gelů.

Špatnou zprávou je, že dlouhé horké koupele také přispívají k vysušování kůže. Mnohem lepší je krátká sprcha nejlépe vlažnou vodou.

Pokud máte za sebou opravdu náročný a stresující den, a těšíte se na relax v horké vaně, přidejte do vody alespoň pár kapek olejíčku. A po koupeli nezapomeňte kůži hydratovat tělovým krémem, nebo olejem.

Pokud budete tyto zásady dodržovat a o svou pokožku pečovat, uvidíte, že se vám brzy odvděčí a bude krásná, pružná a hydratovaná.

 

O autorovi

admin