Krása Zdraví

Nenašli jste nejvhodnější pleťový krém? Zkuste arganový olej

Nenašli jste nejvhodnější pleťový krém? Zkuste arganový olej

Na dnešním trhu se nabízí různé druhy kosmetických produktů, včetně pleťových krémů. Ty obsahují řadu látek, které však můžou být pleti i ke škodě. Pozor na složení by si měli dát především ženy trpící citlivou pokožkou, akné a ekzémy. Pro takový typ pleti je nejlepší jednodruhový olej, který vyživí a hydratuje pokožku. Zároveň je velmi jemný k vaši pleti. Dnes si představíme rostlinný arganový olej.

Něco málo o oleji

Arganový olej se získává z plodu argánie trnité, která pochází ze severní Afriky, především Maroka. Tento olej je jeden z nejdravějších olejů a svoje využití najde jak v kuchyni, tak kosmetice.

Argánie patří mezi nejvzácnější stromy na světě. Jeho přirozeným výskytem jsou polopouště, kde díky hlubokým kořenům chrání zemi před erozí a desertifikací.

Nenašli jste nejvhodnější pleťový krém? Zkuste arganový olej

Argánie trnitá

Pro marockou kuchyni je arganový olej jedním ze základních surovin. Je běžnou součástí jídelníčku od snídaně až večeři. Jeho užívání přináší stabilizaci cholesterolu v krvi.

Arganový olej jako kosmetický přípravek

Kromě kuchyňského využití se arganový olej používá velmi často i v kosmetice. Je vhodný pro všechny typy pleti, ideální však pro citlivou, suchou a zralou pokožku.

Nenašli jste nejvhodnější pleťový krém? Zkuste arganový olej

Plody, ze kterých je získáván arganový olej.

Obsahuje vitamín E, díky kterému jsou buňky chráněni před oxidačním stresem a tedy jejich ničení. Tento vitamín udržuje pleť mladistvou, podporuje její regeneraci a zároveň předchází vzniku pleťovým potížím. K těmto bodům přispívají i esenciální mastné kyseliny, polyfenoly a kyselina nerulová, které jsou v oleji hojně zastoupeny. Poslední léčivou látkou v arganovém oleji je skvalan, který ji zvláčňuje a dodává jemnost. Pomáhá léčit ekzémy, drobné ranky, popáleniny a akné.

Arganový olej dokáže být léčivý i pro osoby trpící lupenkou.

I když není arganový olej levnou záležitostí, určitě je dobré do něj investovat. Uvidíte, že s vaší pletí dokáže hotové zázraky. Používejte ho vždy na noc a probuďte se s krásnou pletí bez nedokonalostí.

O autorovi

Karla Líbalová