Krása Zdraví

Antiperspirant, či deodorant? Dbejte na své zdraví!

Antiperspirant, či deodorant? Dbejte na své zdraví!

Rakovina prsu je jedno ze závažných onemocnění, kterým trpí každá osmá žena. Příčin může být několik. Některé z nich ovlivnit nemůžeme, jiné ano. Již mnoho studií poukázalo na problematiku antiperspirantů, které mohou být jedním z ovlivnitelných důvodů. Proč tomu tak je a jakou variantu volit? To se dozvíte v dnešním článku.

Proč (ne)používat antiperspirant

Antiperspirant je kosmetický přípravek, jehož účelem je zabránit nadměrnému pocení a eliminaci zápachu. Snad žádný člověk, ať je to muž, či žena, nechce zapáchat. A proto je antiperspirant nedílnou součástí každodenní hygieny. Ovšem na tohoto pomocníka bychom si měli dát velký pozor a to hned z několika důvodů.

Prvním z nich je ten, že lidské tělo využívá několik svých částí k vylučování škodlivých látek, tedy toxinů. Kromě vylučování přes moč a stolici, je dalším způsobem také pocení. Jenže antiperspirant tomuto procesu brání. Tím, že potlačíme pocení, dojde k zadržení toxinů a k jejich následnému uklání do lymfatických uzlin.

Dalším faktem je ten, že každý antiperspirant obsahuje hliník. Tato látka je známá pro své neblahé účinky na lidský organismus a jedním ze spouštěčů rakoviny prsu, nebo Alzheimerovy choroby.

Co tedy s tím?

Asi si teď říkáte, jaké možnosti máte, pokud nechcete používat antiperspirant. A je jich hned několik. Drogerie nabízejí již řadu přírodních deodorantů, které nedráždí pokožku a neucpávají póry. Vyzkoušejte například krystal z kamence. Vždy čtěte příbalové informace a produkty s hliníkem vraťte zpět do regálu.

Uvidíte, že po nějaké době se vaše pocení dokonce i zlepší. Vaše bílá trika nebudou zničena žlutými fleky (za kterými stojí právě chemikálie z antiperspirantů) a dojde i k eliminaci pachu.

Až se budete příště rozhodovat, jaký typ deodorantu si pořídíte, volte vždy ten na přírodní bázi.

 

O autorovi

Karla Líbalová