Krása Zdraví

Antiperspirant, či deodorant? Dbejte na své zdraví!

Antiperspirant, či deodorant? Dbejte na své zdraví!

Originally posted on 15.4.2017 @ 12.18

Rakovina prsu je jedno ze závažných onemocnění, kterým trpí každá osmá žena. Příčin může být několik. Některé z nich ovlivnit nemůžeme, jiné ano. Již mnoho studií poukázalo na problematiku antiperspirantů, které mohou být jedním z ovlivnitelných důvodů. Proč tomu tak je a jakou variantu volit? To se dozvíte v dnešním článku.

Proč (ne)používat antiperspirant

Antiperspirant je kosmetický přípravek, jehož účelem je zabránit nadměrnému pocení a eliminaci zápachu. Snad žádný člověk, ať je to muž, či žena, nechce zapáchat. A proto je antiperspirant nedílnou součástí každodenní hygieny. Ovšem na tohoto pomocníka bychom si měli dát velký pozor a to hned z několika důvodů.

Prvním z nich je ten, že lidské tělo využívá několik svých částí k vylučování škodlivých látek, tedy toxinů. Kromě vylučování přes moč a stolici, je dalším způsobem také pocení. Jenže antiperspirant tomuto procesu brání. Tím, že potlačíme pocení, dojde k zadržení toxinů a k jejich následnému uklání do lymfatických uzlin.

Dalším faktem je ten, že každý antiperspirant obsahuje hliník. Tato látka je známá pro své neblahé účinky na lidský organismus a jedním ze spouštěčů rakoviny prsu, nebo Alzheimerovy choroby.

Co tedy s tím?

Asi si teď říkáte, jaké možnosti máte, pokud nechcete používat antiperspirant. A je jich hned několik. Drogerie nabízejí již řadu přírodních deodorantů, které nedráždí pokožku a neucpávají póry. Vyzkoušejte například krystal z kamence. Vždy čtěte příbalové informace a produkty s hliníkem vraťte zpět do regálu.

Uvidíte, že po nějaké době se vaše pocení dokonce i zlepší. Vaše bílá trika nebudou zničena žlutými fleky (za kterými stojí právě chemikálie z antiperspirantů) a dojde i k eliminaci pachu.

Až se budete příště rozhodovat, jaký typ deodorantu si pořídíte, volte vždy ten na přírodní bázi.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Karla Líbalová