Zdraví

Přírodní kosmetika – je to jenom trend nebo má opravdu smysl?

Přírodní kosmetika – je to jenom trend nebo má opravdu smysl?
Napsal admin

S přírodní kosmetikou se roztrhl pytel. Víte o ní a používáte ji nebo jste ji zatím nevyzkoušeli? V čem vlastně spočívá její síla a je vůbec vyzdvihována oprávněně?

S běžnou kosmetikou se do našeho těla dostává zbytečně mnoho chemie, to už snad pochopil každý, kdo se alespoň párkrát zajímal o složení svého šamponu nebo sprchového gelu. Právě proto se přírodní ingredience a výrobky z nich stávají trendem. Oproti běžné kosmetice je to však přece jen trochu rozdíl. Přírodní kosmetice je potřeba dát šanci, výsledky se dostaví – jen to může trvat trochu déle.

Pochybnosti vám možná zamotají hlavu, pokud tolik oslavovaná přírodní kosmetika neúčinkuje tak, jak jste byli zvyklí u běžné kosmetiky. Je to přitom zcela logické – chemické látky obsažené v běžné kosmetice mají za následek i rychlý účinek a příjemné používání. Přírodní kosmetika naproti tomu pracuje jen s tím, co jí bylo naděleno, a tak můžete mít pocit, že například nevoní a nepění tak jako vaše dosavadní oblíbená kosmetika. Všechno je to však jen otázka zvyku. Přírodní tuhé šampony na vlasy účinkují i podle toho, jak jsou zničené vaše vlasy. Obnova struktury vlasu a jeho opětovné vyživení může trvat i několik týdnů. Za tu dobu, kdy přírodní kosmetika pracuje bez jakýchkoliv berliček v podobě chemie, můžete být netrpělivá a ztrácet naději. Po čase se však účinky projeví a na rozdíl od klasické kosmetiky vydrží tyto účinky mnohem déle.

Vadí vám, že je přírodní kosmetika drahá? Pojďme si to ukázat na jednoduchém příkladu. Přírodní rostlinné oleje jsou tím dražší, čím náročnější je jejich výroba. Například na výrobu jednoho litru arganového oleje se musí spotřebovat až 50 kilogramů arganových plodů, které musí marocké ženy sbírat ze stromů v severním Maroku. Potom je zpracovávají louskáním a lisováním. Zpracování těchto ořechů zabere 18 až 20 hodin manuální práce na litr oleje. Proto je arganový olej tak vzácný a jeho cena je vyšší. Čím je náročnější výroba, tím je vyšší cena. Odměnou za vyšší cenu je však vysoké množství účinných a chemií nenarušených látek, a také zdravější pleť a celý organismus.

O autorovi

admin