Zdraví

Trápí vás alergie?

Momentálně je sice zima a většina alergií v tomto období naštěstí nemá šanci. Během zbytku roku je však nutné se s ní vypořádat. A zná to určitě každý, protože pokud jí netrpíte sami, tak ve svém okolí máte někoho, kdo ano. Uvádí se totiž, že se s alergií potýká každý čtvrtý člověk. Jde tedy v podstatě o nejrozšířenější civilizační chorobu současnosti a každou chvíli se počet postižených lidí zvyšuje, protože, i když v současné době alergii nemáte, neznamená to, že se u vás nějaká intolerance neobjeví časem. Takřka v každém věku můžete být na něco alergičtí.

Jaké jsou projevy alergie?

U mnoha lidí stále ještě převládá názor, že alergii způsobují rostliny nebo zvířata, a aby jste tomuto postižení předešli, tak se stačí například psům či kočkám úplně vyhýbat. Pravdou ale je, že za propuknutí alergie může především moderní městský životní styl. Tedy hlavně nevhodný jídelníček, znečištěné prostředí a rychlý životní styl. Organismus tak jednoduše reaguje na látky, které se vyskytují všude kolem nás.

A jaké jsou vlastně příznaky alergie? Každý si určitě jako první vybaví kýchání, rýmu a červené oči. To je asi nejrozšířenější postižení, ale je vlastně tím nejmírnějším projevem. Mluví se o takzvané senné rýmě, která je vázána na sezónní rostliny. Mnoho lidí má však bohužel větší komplikace, které se projevují i červenými skvrnami, ekzémy a vyrážkou na kůži. V těch nejtěžších případech jsou alergické příznaky dokonce spojeny s dýchacími problémy, jež mohou vést až k astmatickým záchvatům.

Jak vyhrát nad alergií?

Pokud alergií trpíte, tak sami dobře víte, jak důležité jsou prášky na alergii, které jsou naštěstí v dnešní době již běžně dostupné. Díky takzvaným antihistaminikům je možné projevy do jisté míry potlačit. Léky na alergii vás jednoduše během chvilky zbaví svědění očí a vodnaté rýmy.

O autorovi

admin