Krása

DIY: Jak si vyrobit domácí oční korektor na tmavé kruhy pod očima?

DIY: Jak si vyrobit domácí oční korektor na tmavé kruhy pod očima?
Napsal Barbora

Trápí vás tmavé kruhy pod očima a používáte oční korektor? V dnešní době není nic jednoduššího, než si vyrobit domácí oční korektor, který neobsahuje nic zbytečného navíc, žádné chemikálie, které se snadno vstřebávají přes jemnou pokožku v okolí očí. Vyzkoušejte si dnes s námi domácí oční korektor vyrobit. Neobsahuje nic, co byste neobjevili na internetu či v prodejnách se zdravou výživou. 

Jemná kůže pod očima

Kůže pod očima je velmi tenká a jemná, což je hlavní důvod, proč se na ní také snadno ukáže náš momentální stav. Pokud je kůže pod očima tmavá až zašedlá, jsme unavení a naše strava není příliš zdravá, pokud je kůže suchá, chybí jí dostatečná hydratace. Kůži pod očima ovlivňuje také stárnutí, nedostatek spánku, špatná strava, stres, dehydratace, kouření, alergie či genetika. Pokud si budete dopřávat dostatek spánku a odpočinku, zdravou stravu a vhodnou péči, bude vaše pleť a i pokožka pod očima vypadat svěže a zdravě.

Příprava domácího očního korektoru

  • 1 lžička mandlového oleje
  • 1 lžička arganového oleje
  • 1 čajová lžička bambuckého másla
  • 3 nebo 4 kapky Manuka medu nebo klasického medu
  • 1 čajová lžička gelu z aloe
  • 1 lžíce oxidu zinečnatého
  • ¼ čajové lžičky kakaa
  • nádoba

Připravte si misku, která vydrží i vyšší teploty. Přidejte do ní mandlový olej, arganový olej a bambucké máslo. Vložte do vodní lázně a nechte oleje jemně rozpustit. Poté ji vyndejte z vodní lázně, přidejte med, aloe vera gel a oxid zinečnatý. Vše dobře promíchejte. Jakmile budou tyto ingredience promíchány, přidejte trochu kakaa. Takto směs obarvujete, aby se přizpůsobila barvě vaší pleti. S kakaovým práškem však opatrně, existují různé kvality tohoto prášku, s různým zbarvením. Takto kakao přidávejte, dokud nedosáhnete požadované barvy. Přeneste si nyní oční korektor do nádobky, ve které ho budete skladovat.

DIY: Jak si vyrobit domácí oční korektor na tmavé kruhy pod očima?

Oxid zinečnatý

Oxid zinečnatý je přírodní látkou, pigmentovým minerálem, který se používá při výrobě přírodní kosmetiky. Nezpůsobuje alergické reakce a bývá používán i v péči o dětskou pokožku. Je bíle zbarvený, bez zápachu a seženete ho dnes již ve specializovaných prodejnách či na internetu.

O autorovi

Barbora