Krása

Domácí avokádová maska na vlasy i pleť

Domácí avokádová maska na vlasy i pleť
Napsal Barbora

Avokádo je jednou z nejzdravějších potravin na tomto světě. Proč tomu tak je? Avokádo je bohaté na mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny, které mají silní hydratační a antioxidační vlastnosti. Všechny tyto vlastnosti  avokáda se do vašeho těla dostávají konzumací tohoto plodu, ale také vnější cestou. Vyzkoušejte si domácí přípravu masky na vlasy a pleť s avokádem. Poznáte jeho nevídané účinky. 

Superzdravé avokádo

Díky tomu, že si můžete avokádo kdykoliv zakoupit ve svém supermarketu, máte jedinečnou šanci dopřávat si jeho účinky na váš organismus. Avokádo má vliv na snižování hladiny cholesterolu, ovlivňuje krevní tlak, chrání proti onemocněním srdce a obezitou. Kromě toho však mnoho kosmetických produktů obsahuje výtažky z avokáda či avokádový olej. Důvod je jednoduchý, avokádo hydratuje pokožku, udržuje ji zdravou a svěží, podporuje hojení drobných ran a jizviček a detoxikuje.

Maska na pleť s avokádem

  • avokádo
  • olivový olej
  • citron

Příprava domácích výrobků z avokáda je velmi snadná. Stačí v obchodě zakoupit avokádo, které je již zralé nebo si doma počkat, až vám dozraje. Avokádo se rozpůlí a jeho dužina se promačká vidličkou v misce. Na pleťovou masku vám bude stačit půlka avokáda. Zbytek avokáda si můžete dopřát jako zdravou svačinku či jej přidat do smoothie. Do avokáda přidáte trochu olivového oleje a několik kapek citronové šťávy. Zamíchejte, poté naneste masku na obličej a nechte přibiližně 30 minut působit. Následně smyjte s pomocí teplé vody. Masku si můžete dopřávat i třikrát týdně, jelikož je naprosto přírodní. Citronová šťáva se navíc postará o skvělé vyčištění obličeje a podpoří svěží vzhled pleti.

Domácí avokádová maska na vlasy i pleť

Maska na vlasy

  • avokádo
  • kokosový olej
  • rozmarýnový esenciální olej

Pro suché a poškozené vlasy není nic lepšího než domácí maska z avokáda. Postup je velmi podobný jako u masky na pleť. Na vlasy však spotřebujete celé avokádo, k němu přidejte dostatek kokosového oleje, záleží na délce vlasů, a přidejte pár kapek rozmarýnového esenciálního oleje, který pečuje o zdravou pokožku hlavy a chrání před lupy. Stačí masku nanést po celé délce vlasů. Nechat působit alespoň 30 minut a poté pečlivě smýt a omýt vlasy s pomocí šamponu. Po masce budou krásně hebké a regenerované.

O autorovi

Barbora