Krása

Bambucké máslo – krása z přírody

Bambucké máslo – krása z přírody

Najít dokonalý krém pro naši pokožku může být někdy oříšek. Každý má svou specifickou potřebu, kterou málo který přípravek dokáže splnit. Ovšem bambucké máslo může být tou odpovědí, kterou hledáte.

Bambucké máslo – původ a obsah vitamínů

Bambucké máslo, známé také pod názvem shea butter, je tuhý olej, který se získává vařením velkých hnědých ořechů z afrického stromu shea tree. Přirozeně se tento strom (který dorůstá do výšky 12–20 metrů) vyskytuje v rovníkové oblasti Afriky, především na území Ghany, Mali a Nigérie. Někomu může svým vzhledem připomínat dub typický pro naši oblast.

Bambucké máslo se dá využívat jako zdravá variantu tuku v kuchyni. Mnohem častěji je ale využíváno ve sféře kosmetiky. Tento olej totiž obsahuje vitamíny A, E, F a řadu nenasycených mastných kyselin jako je: kyselina olejová, kyselina stearová, kyselina linolenová a další. Proto je pro vaši pokožku skvělou volbou.

Bambucké máslo – zdravotní přínosy

Bambucké máslo je velmi oblíbenou ingrediencí řady firem vyrábějící pečující pleťovou kosmetiku. Důvodem jsou jeho zkrášlující a zvláčňující složkám. Často ho tedy nalezneme v krému na ruce, na pokožku těla, na obličej či v mastích léčící drobné popáleniny.

Bambucké máslo skvěle regeneruje pokožku a pomáhá léčit různá poranění a kožní onemocnění jako je akné, strie, ekzém a psoriázu. Podporuje elasticitu pleti a zachovává její jemnost. Zároveň zpevňuje nehty, vlasy a eliminuje vznik nových vrásek. Tento přírodní olej má také skvělé antiseptické, hydratační a detoxikační účinky. Při použití v kuchyni podporuje trávení, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a doplňuje do organismu specifické kyseliny.

Pokud toužíte po maximálním účinky bambuckého másla, používejte ho v surové formě bez dalších přidaných ingrediencí. Vybírejte ty nejkvalitnější, ideálně v bio kvalitě, a zbavte svou pleť veškerých nedokonalostí.

 

O autorovi

Karla Líbalová