Krása

Doplňte biotin a zinek pro hezčí kůži, vlasy a nehty

Doplňte biotin a zinek pro hezčí kůži, vlasy a nehty
Napsal admin

Závidíte svým kamarádkám hebkou kůži, hladké vlasy a nelámající se nehty? Někteří lidé mají lepší genetické predispozice, nicméně všichni můžeme udělat něco pro to, aby se stav pokožky, vlasů a nehtů zlepšil. Pokud nevypadají tak, jak si představujete, možná vašemu tělu jen chybí potřebné vitamíny, minerály či jiné látky.

Tělo využívá nespočet látek, které lze získávat povětšinou z potravy. Bohužel spousta lidí nepřijímá tak vyváženou stravu, aby pokryla všechny potřebné vitamíny a minerály. Pak jsou vhodným pomocníkem různé potravinové doplňky. Po jakých byste se měli podívat, chcete-li lepší kůži, vlasy a nehty?

Hledejte biotin

Biotin je známý také pod názvem vitamín H či vitamín B7. Každopádně jde o velmi důležitou látku, která se účastní při štěpení tuků, je růstovým hormonem, podporuje správnou funkci nervového systému, ovlivňuje zdraví pokožky a brání vypadávání vlasů. Jeho nedostatek se projevuje bledostí kůže, padáním vlasů, ekzémy, únavou, nechutenstvím, chudokrevností.

Obsahují ho maso, vejce, ryby a mléčné produkty. Nejvíce se ho nachází v játrech. Mezi dobré zdroje patří také avokádo, banány, maliny, houby a ořechy (vlašské, arašídy, mandle).

Doplňte zinek

Evergreenem v boji za hezčí nehty, vlasy a pokožku je zinek. Ne náhodou se zinková mast používá i na léčbu akné, oparů, odřenin a popálenin. Zinek totiž urychluje regeneraci kůže, hojení ran. Dokáže zklidnit ekzémy, lupénku, dermatitidu i xerózu. Odborníci ale doporučují přijímat ho i vnitřně.

Jeho nedostatek prokazují vlasy, které jsou bez lesku, příliš se mastí, nebo jsou suché a nepoddajné. Deficit se projevuje i na bídné kvalitě nehtů. Z potravin ho obsahují vejce, mořské plody, vepřové a drůbeží maso, obilniny, sýry, fazole a ořechy.

Dvě mouchy jednou ranou

Výbornou volbou pro vaši kůži, nehty i vlasy je doplněk stravy Biosil Plus. Ten totiž kombinuje biosil, zinek, a ještě k nim přidává kyselinu pantothenovou a oxid křemičitý. Je vhodný i pro vegany a kojící maminky.

O autorovi

admin