Hubnutí

Příprava na plavkovou sezónu

Příprava na plavkovou sezónu
Napsal Barbora

Léto se nesmírně rychle blíží a vy jistě myslíte již na dovolenou. Pokud toužíte shodit pár kil, které vás již od Vánoc stále trápí, je nejvyšší čas. Vždyť během léta vystavujeme tělo všem na odiv. Co podniknout, abyste se v létě v plavkách cítili fit?

Změna životního stylu

Se začátkem léta a oteplením je mnohem snazší přejít na zdravější stravu. Nemáme chuť už na těžké tučné potraviny a volíme spíše ovoce, zeleninu a ryby. Navíc jsme všude na trzích i v supermarketech zavaleni přísunem kvalitního ovoce a zeleniny. Se změnou životního stylu však nesouvisí jen změna stravování, ale také změny, které se týkají vašeho života. Pokud kouříte či v nadměrné míře konzumujete alkohol, snažte se to omezit, jelikož i to může hrát svou roli při hubnutí, navíc si zbytečně ničíte své zdraví. Pokud jste zaplaveni stresem a cítíte se vyčerpaní, i to byste měli změnit. Zkuste si život nastavit tak, abyste se v něm cítili dobře a vaše tělo také.

Pohyb každý den

Klíčovým je také dostatečný pohyb, který by vám neměl chybět každý den, ať už ve formě procházky do práce či cvičení jógy. Zařaďte do svého denního programu pohyb a váš metabolismus se rychle nastartuje a hubnutí vám půjde jedna radost. Pokud na každodenní pohyb nemáte čas, kdo by si však nenašel 20 minut za den na protažení, dopřejte si alespoň třikrát týdně váš oblíbený sport, ať už je to běh, jízda na kole, TRX, plavání atd. Každodenní cvičení a občasný trénink můžete i účinně propojit.

Správné plavky

To, abyste vypadali na pláži dobře, neovlivňuje jen zdravá strava a dostatečný pohyb, ale také správný výběr plavek. Vybírejte plavky, které budou lichotit vaší postavě a podtrhnou to, co mají a schovají to, co by nemělo být vidět. Důležité však je, abyste vždy vy cítili spokojení, ať už máte kilo navíc, nebo ne.

Příprava na plavkovou sezónu

O autorovi

Barbora