Krása

Naučte se správně pečovat o nehty

Naučte se správně pečovat o nehty

Nehty, ať už na rukou či na nohou, jsou vaši vizitkou. Nemusejí být vždy barevné a nalakované, ale měli by být určitě upravené a čisté. Nechte relaxovat i vaše končetiny a pusťte se s námi do úpravy vašich nehtů.

Postup při úpravě nehtů

1. Nejprve nehty odlakujte. Ideální je bez-acetonový odlakovač, který nehty tolik neničí.

2. Nechte změknout kůžičku. Můžete si třeba dopřát horkou lázeň a nehty na 10 minut namočit a poté kůžičku zatlačit speciální špachtličkou. Pokud nechcete lázeň, skvěle poslouží i změkčovač kůže, který seženete v drogérii.

3. Délku upravujte vždy podle nejkratšího nehtu. Dlouhé nehty zkraťte nůžkami, kratší zapilujte hrubším pilníkem. Pilujte od krajů do středu. Když máte lámavé nehty, stříhejte je postupně po kouskách, aby zbytečně nepopraskaly.

4. Po ostříhání nehty opatrně opilujte na povrchu, v případě že máte nedostatečně hladké nehty. Používejte nejjemnější pilník nebo pemzu. Pamatujte, že čím je nehet hladší, tím déle lak na nehtu drží. Nehty nakonec zbavte prachu z pilování.

5. Po opilování vyleštěte nehty gumovou částí pilníku či speciální leštičkou. Postupujte velmi opatrně. Pokud budete důkladní, nebude potřeba nanášet ani bezbarvý lak.

6. Jestli máte ještě někde nehty znečištěné, špínu odstraňte. Následně nalakujte nehty. První vrstva, tzv. podlak nebo ošetřující lak, se nanáší v tenké vrstvě a nechá se pořádně zaschnout. Jestli nehty často lakujete, nezapomeňte používat kvalitnější ochranný lak, který nehtům pomůže při zátěži ve formě laků a odlakovačů. Nakonec následují dvě vrstvy vámi zvoleného laku. Místo poslední vrstvy barevného laku můžete použít lesk, který barvu na nehtech podpoří.

7. Po zaschnutí laku ošetřete ruce. Zvolte krém, který vám nejvíce vyhovuje. Trpíte-li popraskanou a svědivou kůží, je vhodné zvolit hodně mastný krém. Pokud máte ruce docela jemné, postačí nějaký lehčí krém, který na rukách nezanechá příliš mnoho mastnoty.

Buďte za dámu a mějte vždy krásně upravené nehty jak na rukou, tak na nohou. S naším postupem je to rychlé a bez velké námahy.

 

O autorovi

Karla Líbalová