Móda

Naučte se vybírat vhodné legíny

Naučte se vybírat vhodné legíny

Legíny jsou v dnešní době velmi moderním kouskem a nechybí snad v žádné šatníku ženy. Tento módní kousek se hodí na nošení venku i doma a variant délky, barev i materiálů je spousta. Jak ale zvolit ty nejvhodnější legíny?

Jaká délka se nosí?

Jak vybrat správnou délku? Záleží na příležitosti, na kterou si chcete legíny vzít. V létě k balerínám jsou oblíbené legíny končící v půli lýtek, dlouhé využijete v jakémkoliv ročním období. Legíny nad kolena asi každému evokují cyklistické šortky. Ovšem posledních pár měsíců se tato délka stala oblíbenou především v extravagantní módě. Je jisté, že na ulici v nich kromě cyklistů nikoho nepotkáte, ale například u Louise Vuittona či Prady na ně můžete narazit.

Nemám velikost 34 – můžu si legíny dovolit?

Jednoznačná odpověď je ano, můžete. Nezapomínejte ovšem na to, že legíny nejsou kalhoty. Nenoste je proto s krátkým topem, ale zvolte ve vrchní části například delší a volnější halenku, nebo krátké šaty. Legíny mají výhodu, že perfektně sedí skoro každé ženě, bez ohledu na proporce. Nesmíte ale zapomínat na správnou kombinaci s oblečením. A na toto pravidlo by neměli zapomínat ani ženy, které velikost XS mají.

Vzor  – buďte střídmý

U materiálu a vzoru dávejte pozor. Bavlněné černé legíny s příměsí elastanu jsou asi nejlepší volbou. To však ale neznamená, že se musíte bát vzorů. Mějte ale na paměti, že s těmi se musí jemně. Pokud tedy zvolíte vzorované legíny, zbytek outfitu by měl jen podtrhnout zajímavost spodní části. Volit byste k tomu měli jednobarevné kousky.

Jednoduše řečeno, nebojte se legíny nosit. Jen myslete na základní pravidla. Legíny jsou velmi pohodlným a zároveň slušivým módním kouskem. Pořiďte si proto alespoň jedny také vy.

O autorovi

Karla Líbalová