Krása

Tipy na přírodní bělení zubů

Tipy na přírodní bělení zubů

Po nevzhledných a zažloutlých zubech netouží žádná z nás. Okouzlující zářivý úsměv je to, čím chceme oslnit. Zářivého úsměvu můžete dosáhnout za pomocí výrobků na bělení zubů z lékáren a drogerií, ale hlavní složkou v těchto produktech je peroxid vodíků, který je nejen drahý, ale také drastický k zubní sklovině. Pojďme se tedy společně podívat, jak lze přírodní cestou vybělit váš chrup.

Jedlá soda

Nejúčinnějším a nejvyhledávanějším přírodním produktem na bělení je jedlá soda. Ta dokáže neutralizovat bakterie, čistit zubní sklovinu a odstranit zápach z úst. Kombinace na vybělení se doporučují různé, ovšem u jedlé sody s citrónem byste měli být obezřetnějších, jelikož kyseliny obsažené v této směsi můžou poškodit sklovinu. Nejlepší proto je, ji jednou za čas přidat do pasty, či namíchat s kokosovým olejem a touto směsí čistit zuby maximálně jednou týdně zuby.Tipy na přírodní bělení zubů

Ovoce a zelenina

Dbát na správnou životosprávu byste měli hlavně kvůli tomu, abyste předcházeli těmto nevzhledným důsledkům, jako jsou žluté zuby. Ovšem věděli jste, že pojídáním jablka, mrkve, okurky či hrušky svůj chrup také čistíte? A vůbec nejlepším bělidlem jsou jahody. Jahody totiž obsahují enzymy, které na zuby působí bělícím účinkem. Vezměte pár jahod a očištěné je rozmačkejte do hladké směsi. Směs kartáčkem naneste v silné vrstvě na zuby a nechte působit po dobu dvou až pěti minut. Nakonec vyčistěte zuby pastou a odstraňte tak veškeré kyseliny obsažených v jahodách.

TIP: Toužíte po dokonalém úsměvu? Zkuste zubní fazety  Tipy na přírodní bělení zubů

Pokud toužíte po zdravým zubech, měli byste spolu s bělením dodržovat pár zásadních pravidel pro co nejefektivnější výsledky.

  1. Po každém jídle si vypláchněte ústa.
  2. Zuby si čistěte každých dvanáct hodin.
  3. Dodržujte pitný režim.
  4. Žvýkejte žvýkačky bez cukru.
  5. Čistěte si zuby kartáčkem s měkkými štětinkami.
  6. Omezte potraviny, které neprospívají zubní sklovině, jako je víno, perlivé limonády, černý čaj a káva, čokoláda a kečup.

Pokud toužíte po krásně bílých zubech, vyzkoušejte některý z našich tipů. Uvidíte, že váš úsměv bude brzy zářit.

O autorovi

Karla Líbalová