Krása

Vyberte si rtěnku, která vám sedne

Vyberte si rtěnku, která vám sedne

Jsou výrobky, které ve vaše kosmetické taštičce mohou chybět. Ovšem to není případ rtěnky, kterou by měla mít každá žena. Ať se snažíte sebevíc, nejlepšího a nejelegantnější vzhledu dosáhnete vždy právě s rtěnkou. Dříve, než ale začneme s vybírání odstínu podle vaší typologie, měli byste znát pár zásad.

  1. Vždy zohledněte svůj tvar rtů. Pokud máte rty užší, nevybírejte si rtěnky v matovém ani tmavém odstínu.
  2. Rtěnky můžou nahradit balzámy na rty, jelikož obsahují složky, které vyživují a hydratují rty.
  3. Pokud nemáte krásně bílé zuby, nevolte rtěnky s křiklavými odstíny do růžové či oranžové barvy. Vybírejte mezi tělovými barvami.
  4. Neomezujte se na paletu barev, kterou nabízejí výrobci. Pokud vám barva nebude slušet, zkuste jí zkombinovat s jiným odstínem a vykouzlit tak svou originální barvu.
  5. Pokud zvolíte rtěnku ve výrazném odstínu, nezapomeňte, že je to barva, která přitahuje pozornost. Rty proto nesmějí být popraskané a vysušené. Před nanesením barevné rtěnky použijte jemný peeling na rty.

A teď již k samotným typům pleti. Pokud si myslíte, že červená rtěnka vám nemůže nikdy slušet, tak to se mýlíte. Trik je ve volbě odstínu. Vám sice nemusí slušet rtěnka, kterou vám půjčila vaše kamarádka, ale proč nezkusit jiný tón červené.Vyberte si rtěnku, která vám sedne

Světlý typ

Pokud jste světlý typ a vaše pleť je celoročně velmi světlá a neopálená, máte blond až světle hnědé vlasy, určitě vám budou slušet jemnější tóny rtěnek. Broskvová, lehce růžová či korálová jsou odstíny, na které byste měli vsadit. Pokud jste zrzka, zvolte rtěnku se zlatým nádechem.

Tmavý typ

K havraním vlasům, snědší a opálenější pleti se nejvíce hodí tmavší odstíny. Vůbec se nemusíte bát švestkového, čokoládového, nebo třešňově červeného odstínu.

Pokud si myslíte, že neodpovídáte ani jednomu typu pleti, vyzkoušejte růžovou, malinovou, oranžovou a korálovou. To jsou odstíny, které vyhovují všem typům.

Nebuďte šedou myší a okouzlete s výraznými rty.

 

 

O autorovi

Karla Líbalová