Nezařazené

Plot o vás řekne více, než si myslíte. Na co myslet při výběru

Pokud žijete v rodinném domku, tak je plot neodmyslitelnou součástí vašeho domova. Kromě toho že ohraničuje váš pozemek, plní i několik dalších funkcí.

V první řadě je to bezpečnost. Pevný plot vás alespoň částečně ochrání před nevítanými návštěvníky nebo před toulavými zvířaty. Díky plotu si také můžete lépe chránit vaše soukromí. Pokud totiž zvolíte například okenicový plot nebo hliníkový plot s vodorovnými plaňkami, lidé z ulice vám neuvidí „do oken“ a hůře poznají, že například zrovna nejste doma.

Plot o vás řekne více, než si myslíte. Na co myslet při výběru

Plot zároveň vypovídá o všem vkusu. Jste otevření a společenští, nebo zastáváte názor, že ostatním do vašeho rodinného života nic není? I to může napovědět typ plotu.

Pokud se při práci na zahradě rádi bavíte se sousedy nebo se občas „zastavíte na kus řeči“ s kolemjdoucími, tak je pro vás nejvhodnější drátěný plot. Ten oddělí váš domov, zároveň je přitom nenápadný – pokud zvolíte zelenou barvu, snadno splyne s vaší zahradou.

I u drátěných plotů si přitom lze vybrat, jak budou vypadat. Tolik kreativní jako v případě hliníkových plotů samozřejmě být nemůžete, kromě barvy si ale rozhodnete také o výšce nebo o velikosti ok tohoto plotu.

O autorovi

admin