Nezařazené

Připravte tělo na sychravý podzim

Chladné a sychravé počasí klepe na dveře. Po slunečných dnech není naše tělo na tuto změnu dostatečně připravené, proto nás potkávají různá nachlazení, a virózy. Před všemi podzimními nemocemi je dobrá prevence v podobě doplňků stravy, které tělu dodají potřebné látky.

 

Přírodní léčivá bylina z Korei

Existuje mnoho přírodních bylin, které jsou lidskému organismu prospěšné, ale u žádné nebyly potvrzeny tak pozitivní účinky na lidský organismus jako u korejského ženšenu. Korejský ženšen se vyskytuje v přírodě pouze na 3 místech – Korea, Sibiř a Mandžutsko. Právě Korea je nejvhodnějším místem na pěstování ženšenu.

 

Ze samotného ženšenu jsou neúčinnější jeho kořeny. Ideální stáří kořenů je 6 let, kdy přesně po tomto období kořen obsahuje nejvíce zdraví prospěšných látek. zvaných ginsenosidy.

Účinné látky pro lidský organismus

Látky, které se nazývají Ginsenosidy jsou pro lidský organismus velmi užitečné. Jejich blahodárné účinky potvrdilo mnoho studií. Mezi hlavní přednosti ginsenosidů patří:

 

  • působení na centrální nervový systém – zmírnění horečky, tlumení bolesti
  • léčení cukrovky
  • chrání játra, reguluje krevní tlak
  • napomáhá překonávat únavu
  • působí preventivně proti rakovině

 

není proto divu, že ženšen užívají vrcholoví sportovci, kterým dodává potřebnou energii a vrcholoví manažeři, kterým napomáhá proti stresu a únavě.

Dlouhodobé užívání podporuje dlouhověkost

Různé mezinárodní studie také prokázaly, že je ženšen životabudič a podporuje dlouhověkost. Lidé pěstující a užívající ženšen v Korei se dožívají bez jakýchkoli civilizačních chorob velmi vysokého věku.

O autorovi

admin