Hubnutí

Jak si udržet krásnou postavu i v zimním období

Jak si udržet krásnou postavu i v zimním období

I když si myslíme, že v dnešní době na nás příroda nemá už moc velký vliv, asi každá z nás potvrdí, že jakmile se blíží zimní období, vaše tělo vyžaduje více tučné a teplé jídlo. Je to podobné jako u zvířat, kdy se snižujícími teplotami houstnou jejich kožichy. Jelikož nám kožich příroda nenadělila, chce se tělo zahřát alespoň pomocí tukových zásob. Výsledkem tak je mnohem větší apetit. Jakými pravidly se řídit, abyste nepřibrali mnoho kil a na jaře vás nečekala těžká očista? Čtěte proto dále.

Hýbejte se

V zimě vás čekají spíše tmavé a unavené dny bez slunce, a proto není divu, že donutit se k jakékoliv další fyzické aktivitě, se zdá být nemožné. V tomto případě se ale snažte přemluvit, a pokud se vám nechce z opouštět teplo doma, zacvičte si alespoň tam. Pravidelný pohyb určitě nevynechávejte. Naopak více fyzické aktivity vás lépe nastartuje na další aktivity během dne.

Mlsejte zdravě

Chuť na sladké je v chladných měsících mnohem vyšší, než jste obvykle zvyklí. Pokud vaše tělo urputně vyžaduje cukr, tento hlas není dobré nezanedbávat. Dopřejte si cukru ve zdravé formě a uspokojte své tělo například kouskem ovocem.

Největší problém budete mít nejspíše přes Vánoce. Cukroví a další jiné sladké pochoutky, které by mohli zamávat s vaší váhou, na vás volají ze všech stran. Svátky bez cukroví jistě nejdou, ale co si místo nic dopřát zdravou alternativu? Vyzkoušejte třeba raw nepečené cukroví, které si jistě zamiluje i vaše rodina.

Netrestejte se a více relaxujte

V případě, dáte-li si kousek zákusku, který určitě neseděl do vašeho jídelníčku, či si místo posilovny dopřejete odpolední spánek, v žádném případě se za tyto „neřesti“ netrestejte. Je dokonce i správně si jednou za čas (maximálně jednou v týdnu) dopřát den, kdy jíte, co se vám zlíbí a nastartuje tak váš organismus.

Nezapomínejte dostatečně relaxovat a mít kvalitní a potřebně dlouhý spánek. Uvidíte, že pokud budete dodržovat výše uvedené body, zvyšování vaší tělesné hmotnosti se bát nemusíte.

 

O autorovi

Karla Líbalová