Krása Zdraví

Jak správně pečovat o štětce na make-up?

Jak správně pečovat o štětce na make-up?
Napsal Barbora

Máte doma spoustu štětců na make-up, pudr, rozjasňovač, apod.? O štětce byste měli pravidelně pečovat a čistit je, aby vám dlouho vydržely v dobré kondici a zbytečně neubližovaly vaší pleti. Pokud budete používat štětce, které na sobě nesou již dlouhou dobu nečistoty, můžete své pleti zbytečně uškodit. Dopřejte svým štětům pravidelnou očistu a péči v podobě přírodního přípravku. 

Používám štětce

Malujete se často a často používáte také štětce na make-up či pudr? Stává se vám, že v partiích, kde nanášíte tvářenku se vám tvoří pupínky? Příčinou může být nejen nedostatečná péče o pleť, hormonální změny, ale také štětce, které nebyly dlouho vyčištěny. Napravte tuto situaci s domácím čističem na štětce.

Jak správně pečovat o štětce na make-up?

Domácí čistič na štětce

příprava: 5 minut
použití: 14-16

  • 1 šálek kastilského mýdla
  • 2 lžičky olivového oleje
  • 8 kapek citronového esenciálního oleje
  • 8 kapek esenciálního oleje z tea tree

Nalijte všechny ingredience do velké sklenice s víkem. Dobře protřepejte či promíchejte. Poté si připravte misku, do které natočíte teplou vodu a přidáte tento čistič. Štětce v této směsi vody a čističe řádně vypláchněte a omyjte. Poté omyjte vodou a vysušte. Nechte vyschnout štětce přes noc. Po umytí budou štětce jako nové. Nezapomínejte mýt štětce po směru štětinek, abyste si je zbytečně nezničili.

Účinné látky

Kastilské mýdlo je skvělé na čištění a má antibakteriální účinky. Je to čisté rostlinné mýdlo bez obsahu chemikálií a konzervačních látek. Olivový olej nejen pečuje o štětiny štětců a udržuje je jemné, ale zbavuje štětce nečistot. Esenciální olej z citronů a z tea tree jsou v tomto přípravku nepostradatelné. Oba oleje mají totiž antibakteriální vlastnosti. Citronový esenciální olej dezinfikuje a díky němu budou štětce také krásně vonět. Má schopnost zbavovat štětce toxinů. Olej z tea tree má podobné vlastnosti a je silným antiseptickým prostředkem, který je však stále šetrným způsobem, jak čistit štětce. Spojení všech ingrediencí vytváří skvělý čistič na štětce s účinky, které potřebujete.

O autorovi

Barbora