Krása

Vyměňte chemii za přírodu aneb výroba přírodního laku na nehty

Vyměňte chemii za přírodu aneb výroba přírodního laku na nehty
Napsal Barbora

Jistě sami znáte ten zápach, který se uvolňuje, když si lakujete nehty běžným lakem na nehty. Bereme to jako normální součást lakování nehtů. Vědě-li jste, že si však můžete zvolit variantu laků bez chemických látek, které si při lakování nehtů z laku uvolňují? Zkuste si dnes s námi přípravu domácího laku na nehty, který neobsahuje žádné chemikálie. 

Chemické látky

Lakujete-li si často nehty, pravděpodobně ve velké dávce vdechujete chemikálie, které mohou ve vysokých a častých koncentracích ubližovat vašemu zdraví. Laky na nehty mohou obsahovat formaldehyd, který dráždí oči, nos a pokožku, nejrůznější ftaláty, bisfenol A, toluen či trifenylfosfát. Těmto látkám se s domácím lakem na nehty naprosto vyhnete. Na trhu dnes již seženete laky na nehty bez ftalátů a toluenu, ale často obsahují další syntetické látky. Další volbou je si nehty přestat lakovat a pečovat o ně pouze s pomocí olejů a zdravé stravy.

Jak na to?

příprava: 10 minut
aplikací: 30

  • 4 lžíce za studena lisovaného olivového oleje
  • 3 čajové lžičky alkanetového prášku (pro červenou barvu); 3 čajové lžičky zázvorového prášku (pro neutrální barvu)
  • 1/2 čajové lžičky včelího vosku
  • 3 kapky oleje s vitamínem E
  • 1/2 čajové lžičky jojobového oleje

V malém hrnečku si rozehřejte olivový olej a prášek podle toho, jakou barvu od laku na nehty očekáváte. Nalijte olivový olej do misky, která vydrží teplo. Poté přelijte olivový olej zpět do hrnečku přes plátýnko či látku, abyste se zbavili nechtěných částeček. Přidejte včelí vosk a počkejte, dokud se nerozpustí. Poté přidejte olej s vitamínem E, jojobový olej a nechte prohřát. Sundejte z tepla. Až směs dostatečně vychladne, můžete si vzniklý lak nanést na nehty s pomocí štětečku. Zbytek vzniklého laku na nehty přelijte nádoby, která snese teplo. Až budete chtít lak na nehty znovu použít, musíte nádobu umístit do teplé vodní lázně, aby se rozpustil.

Vyměňte chemii za přírodu aneb výroba přírodního laku na nehty

O autorovi

Barbora