Krása

Trápí vás zplihlé vlasy a lupy? Zkuste vlasový peeling

Trápí vás zplihlé vlasy a lupy? Zkuste vlasový peeling

Pokud vás dlouhodobě trápí lupy a zplihlé vlasy a nevíte si rady, co s nimi, možná máme pro vás řešení. Vyzkoušejte vlasový peeling, který vám možná pomůže ve vaší situaci. A pokud nechcete zbytečně utrácet, vyrobte si s námi domácí peeling na vlasy.

K čemu je peeling dobrý

Stejně jako bychom měli používat peeling při péči o pokožku a obličej, vynechat bychom neměli ani pokožku hlavy. Peeling vám pomůže odstranit přebytečné nečistoty, jako je prach, lak na vlasy, nebo špatně vymytý šampón, odumřelé buňky, lupy a přebytečný maz. Kromě toho peeling podpoří prokrvení pokožky hlavy a stimuluje růst vlasů. Výsledná pokožka hlavy je očištěna a okysličena.

Pokud máte zdravou pokožku hlavy, nebojte se peeling použít. Jeho využití by měli určitě zvážit ti, kteří trpí problémy s lupy, rychle masticími vlasy, mají unavené a zplihlé vlasy, nebo je často svědí pokožka hlavy.

Domácí peeling na vlasy

Na domácí peeling na vlasy budete potřebovat:
  • 1 lžíci jedlé sody
  • 1 lžíci soli
  • 3 lžíce kondicionéru
Postup:

Do misky nasypte sodu a sůl a promíchejte. Nakonec přidejte kondicionér a vytvořte konzistentní pastu.

Aplikace:

Peeling naneste na po suchou pokožku hlavy a pořádně promasírujte. Nezapomeňte na žádnou část hlavy. Poté peeling opláchněte a vlasy umyjte obvyklým způsobem.

Pokud uvažujete o koupi peelingu, trh nabízí nepřeberné množství produktů. Vybrat si můžete například z peelingů s rozdrcenými jádry meruněk, kuliček silice, nebo slunečnicových semínek. Tyto peelingy bývají navíc doplněny o esenciální oleje, které vlasy vyživují a dodají jim krásnější vzhled.

Z domácích rad na peeling vlasů určitě vynechejte variantu s cukrem. Ten se s kosmetickými produkty na vlasy rychleji rozpustí, vlasy slepí a více zatíží.

Po peelingu se můžete dočkat nejen živých vlasů bez lupů, ale i většího objemu a lesku. Peeling aplikujte dvakrát týdně. Uvidíte, že vlasy budou opět krásné.

O autorovi

Karla Líbalová