Lifestyle

Jak vybrat svatební šaty

Jak vybrat svatební šaty
Napsal Makawiel

Váš drahý se konečně vyjádřil a požádal vás o ruku? V tom případě gratulujeme! Od teď vás čeká maratón příprav, plánování a veškerá organizace. Ovšem pokud se rozhodnete svěřit veškeré svatební přípravy koordinátorovi, ubude vám starostí a získáte čas, který můžete věnovat přípravě sebe sama.

Ještě stále máte čas shodit nějaké to kilo, nechat se učesat a nalíčit na zkoušku, vypilovat manikúru, pedikúru, případně zvolit jiný typ účesu a vyzkoušet, který střih šatů vám bude slušet nejvíce. Stejně tak ještě zbývá krapet času vybrat ideální svatební místo. Dnešní článek bude však určen svatebním šatům. Pamatujte na to, že ať už si vyberete jakékoliv šaty, nejdůležitější je váš dobrý pocit.

Jak vybrat svatební šaty

Svatební šaty musí dokonale padnout

Nejen plesové a jiné společenské šaty se vybírají podle typu postavy – o svatebních šatech to platí také. Každá nevěsta si určitě přeje, aby ve svůj svatební den zazářila, jako ta nejjasnější hvězdička. Součástí toho jsou bezesporu dokonale padnoucí svatební šaty. To, že vám budou šaty slušet, zajistí především dobře padnoucí střih, barva, délka, velikost, zdobnost korzetu, ramínka či holá ramena a další detaily. Je opravdu hodně detailů, na které musíte brát zřetel.

Který střih bude lahodit vaší postavě?

  • Máte-li boky širší než ramena a úzký pas, pak se jedná o postavu zvanou hruška

  • Nevýrazný pas a boky téměř stejně široké jako ramena patří obdélníkové postavě

  • Štíhlý hrudník, širší pas a vystouplé bříško značí postavu jablko

  • Souměrná postava, která má typické ženské křivky s úzkým pasem charakterizuje přesýpací hodiny

  • Široká ramena, nenápadný pas a nezaoblené boky mají postavy ve tvaru obráceného trojúhelníku

Postava ala hruška

Máte-li postavu ve stylu hruška, zaměřte se zakrytí spodních partií či zvýraznění horní části těla. Ideální volbou budou šaty, jež se směrem k zemi rozšiřují – empírový střih. Toužíte-li zvýraznit horní partie, zvolte bohatě zdobený korzet nebo šaty s odhalenými zády.

Obdélníková postava

Dámy s obdélníkovou postavou by měly zacílit na posílení své ženské postavy – přidat objem poprsí. K tomu poslouží šaty s bohatě nabíranou sukní se zvýšeným pasem či odhalenými rameny a zády. Vhodné jsou šaty střihu mořská panna, jež obepnou dokonale ženské křivky.

Postava ala jablko

Pro tento typ postavy je nejdůležitější vytvarování pasu a zakrytí vypouklého bříška. Chcete-li skutečně dokonale padnoucí šaty, zvolte šaty s pevným, ideálně šněrovacím korzetem, šaty s velkou sukní či empírové šaty. Vyhněte se přemíře zdobení v horních partiích a nezakrývejte ramena a paže do rukávů – tím ještě zvětšíte jejich objem.

Přesýpací hodiny

Jedná se o nejideálnější typ postavy, kde není potřeba nic schovávat. Vybírejte šaty, které vaší postavu zvýrazní a zejména štíhlý pas. Toto docílíte těsnějším a bohatě zdobeným korzetem. Jediné na co si dát pozor je zvýšený pas.

Postava ala obrácený trojúhelník

Tento typ postavy by měl zdůraznit spodní část těla a dosáhnout tak větší symetrie. Jednoduchý korzet, zajímavá široká sukně, odhalená ramena – to bude pro vás značka ideál. Vyhněte se výstřihu do V, který zužuje hrudník a ubírá objemu v horních partiích. Ani příliš úzká sukně by nebyla šťastnou volbou.

O autorovi

Makawiel