Krása

Jaké účesy jsou v kurzu?

Jaké účesy jsou v kurzu?

Rok 2016 přeje všem délkám vlasů. Módní jsou vlasy dlouhé, polodlouhé, prodloužená mikáda, mikáda i úplně krátké, někteří by řekli na kluka. A co se barev týče, módní budete s přirozenou i pestrobarevnou hlavou. Pojďme se tedy společně podívat, které trendy letos vládnou.

Podholení

Především pro krátké vlasy jsou to letos tzv. undercut účesy, které byli módní již minulý rok. Jedná se o krátký účesy, které jsou ze stran vyholené. Často bývají v kombinaci s ofinou, nebo patkou. Vyhýbat se mu ale nemusejí ani dlouhovlásky.Jaké účesy jsou v kurzu?

Barva vlasů

Top barvou pro tento rok budou šedé nebo stříbrné odstíny blond. Starší dámy proto už nemusejí maskovat šediny. Blond barvu tedy nahrazuje silver, kterou si již oblíbila velká řádka žen. Spolu se stříbrnou barvou přichází na scénu i výraznější pastelové barvy, jako je růžová, modrá a podobně. Jedná se ovšem jen o jemné zatónování do stříbrné barvy, ne o křiklavé barvy.Jaké účesy jsou v kurzu?

Ani  na brunetky se tento rok nezapomnělo. Mnozí z vás si jistě pamatují hit jménem ombré. Bronde je variantou ombré, ne však tak výraznou. Jedná se o velmi jemné zesvětlení konců vlasů, který má vytvořit efekt vyšisovaní od sluníčka. Výsledky bronde tak vypadají mnohem přirozeněji. Bránit se mu se mu nemusejí ani slečny s blond vlasy, které volí o stupeň světlejší odstíny.Jaké účesy jsou v kurzu?

Účesy

Pro dlouhovlásky tento rok přivál trend copů a drdolů. Pletené copy jsou módní již delší dobu, ovšem nyní zažívají velký boom. A variant je hned několik. Hlavní je, aby byly pletené těsně u hlavy. Základem je tedy klasický francouzský cop. Pokud si uplete více copánků, můžete si z nich vytvořit další zepletený účes. Svůj návrat hlásí i malé copánky podobné rasta copánkům. Ty se ale spíše, než po celé hlavě, pletou jen po stranách a dotvářejí tak jiný a zajímavější účes.Jaké účesy jsou v kurzu?

Tento rok proto zesvětlujte a pleťte. A nebojte se zkoušet nové trendy.

O autorovi

Karla Líbalová