Hubnutí

Hubneme s domácími nápoji

Hubneme s domácími nápoji

Léto se už nezadržitelně blíží a s ním i vysoké teploty a plavková sezóna. Tuk kolem bříška, na bocích a hýždích některým možná přes zimu přibyl a to nechce žádná z nás. Vyhněte se ale drastickým dietám a připravte si nápoje, které vám pomůžou s hubnutím a navíc doplní váš pitný režim. Pojďme si tedy představit tři  domácí limonády, se kterými půjdou vaše kila dolů.

Zázvorová limonáda

Zázvor je známý pro své zahřívací účinky, které zrychlují metabolismus, zlepšují trávení a pomáhají při spalování tuku. Na zázvorovou limonádu nakrájejte na jemno zázvor a zalijte ho horkou (ne vařící) vodou. Přidejte citrón podle vaši chuti. Nápoj se dá pít jak v teplém, tak studeném stavu. Pokud se chcete spíše zchladit, přidejte do limonády led a trochu sodovky.

Citronáda

Citrón dokáže regulovat cukr v krvi a ovlivňovat činnost metabolismu. Je také příjemně osvěžující a dokáže po ránu úžasně nakopnout organismus. Každé ráno si proto dopřejte 250 ml vlažné vody se šťávou z půlky citrónu. Tento nápoj nastartuje vaše tělo na celodenní spalování.

Domácí ledový čaj

I když se v teplém období doporučuje pít čaj spíše teplý, většina z nás si ale radši dopřeje jeho vychlazenou variantu. Pokud si ale chcete dát ice tea, zapomeňte na kalorické bomby z obchodů, které jsou plné nezdravého cukru. Zalijte proto vámi zvolený čaj podle návodu, nechejte vylouhovat a poté zchlaďte. Pro lepší chuť přidejte trochu citrónové šťávy a pár kostek ledu. Pokud zvolíte zelený čaj, dostanete do těla velké množství potřebných antioxidantů. Mátový čaj zase úspěšně zažene chutě na sladké.

Pokud si limonádu budete chtít přisladit, zvolte alespoň zdravější variantu přírodních sladidel místo klasického bílého cukru. Skvělá je v tomto případě stévie, která je ještě s nulovým kalorickým příjmem. Můžete vyzkoušet i jahodový nápoj.

A jakou hubnoucí limonádu si oblíbíte vy?

O autorovi

Karla Líbalová