Krása

Zelený jíl: Hit v péči o unavenou pleť a vlasy

Zelený jíl: Hit v péči o unavenou pleť a vlasy
Napsal Barbora

Zelený jíl má široké způsoby využití, které mají příznivý vliv na lidskou krásu a zdraví. Seženete ho nejčastěji ve formě prášku či gelu. Použít jej lze na celé tělo, dokonce se také pije a připravují se z něj regenerační masky na obličej, vlasy i tělo. 

Zelený jíl

Zelený jíl je minerálem, který pochází z rozkladu živce. Získává se z velkých hloubek a je čistý, bez pesticidů, herbicidů apod. Jedná se o velmi starou látku, kterou člověk po staletí využíval pro svůj prospěch. Jeho velkou výhodou je to, že dokáže absorbovat nahromaděné škodlivé látky  a vylučovat je ven z organismu, přitom se v organismu nevstřebává. Po staletí je užíván také v kosmetice a má příznivý vliv na zažívací trakt. Zelený jíl nemá žádnou chuť, ani zápach a nejčastěji se prodává v podobě prášku.

Minerální látky

Zelený jíl je bohatý na minerální látky a stopové prvky. Právě ty při přípravě masky na tělo či obličej pokožka dokonale absorbuje. Zelený jíl pleť detoxikuje, čistí a je prevencí kožních onemocnění i tvorby vrásek. Připravuje se z něj maska na obličej, tělo, ale také vlasy.

Maska na obličej

Masku ze zeleného jílu si jednoduše připravíte, pokud ho smícháte s vodou, vyživujícím olejem a medem. To vše promícháte a aplikujete na pleť, dekolt a vlasy.

Zevní i vnitřní užití

Kromě toho, že se zelený jíl používá při přípravě masek, pije se i při detoxikačních kúrách. Absorbuje totiž nahromaděné škodlivé látky, které vyloučí ven, ale sám se nevstřebává. Přidat ho můžete také do koupelí. Je totiž vhodný při revmatismu, bolestech zad, svalových křečích a podporuje relaxaci. Pokud jste unavení, vysílení či v rekonvalescenci, je pro vás koupel se zeleným jílem ideální, jelikož obsahuje mnoho minerálních látek.

O autorovi

Barbora